Polska popiera „paszporty szczepionkowe”. W UE są też sceptycy

Rządy państw Unii Europejskiej są niejednomyślne w sprawie wprowadzenia wspólnego systemu respektującego poświadczenia o przyjęciu preparatów genetycznych przeciwko Covid. Tak zwane paszporty szczepieniowe otwierałyby możliwość na przykład przekraczania granic i korzystania z usług niedostępnych dla pozostałych osób. Polskie władze popierają system, są także sceptycy wskazujący, że certyfikaty będą dyskryminować część obywateli.

„Polska jest wśród krajów, które opowiadają się za tzw. paszportami dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. ​​Czy jest szansa, że wejdą one w życie przed tegorocznymi wakacjami? Szczyt UE wezwał unijne instytucje do kontynuowania prac w zakresie wspólnego podejścia do świadectw szczepień” – czytamy w serwisie rmf24.pl.

Nie wszyscy są entuzjastami paszportów. Na przykład Holandia czy Francja upatrują we wprowadzeniu paszportów ustanowienia nieco tylko zakamuflowanego obowiązku szczepień. Oceniają, że osoby, które z różnych powodów nie skorzystają z tego dobrodziejstwa, poddane będą dyskryminacji. […]

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-02-27)

RoM

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content