Aktualizacja strony została wstrzymana

Kalifornia szykuje zakaz sprzedaży produktów dziecięcych w osobnych sekcjach – dla chłopców i dla dziewczynek

Posłowie kalifornijskiego parlamentu zgłosili wniosek o uchwalenie nowego prawa, które zobowiązywałoby sklepy stacjonarne i online do oferowania zabawek dziecięcych oraz innych produktów dla dzieci w sposób „neutralny genderowo”.

Wniosek zgłosiło dwoje posłów z Partii Demokratycznej, Evan Low (D–Cupertino) oraz Cristina Garcia (D–Los Angeles). Jest to kolejna próba zainicjowania tej ustawy, gdyż gejowski działacz, poseł Evan Low próbował przeforsować ją rok temu, lecz z uwagi na zamieszanie wywołane tzw. pandemią została chwilowo wycofana.

Ustawa ma nakazywać wszystkim sklepom stacjonarnym takie wystawianie produktów dziecięcych, aby „dzieci były w stanie wyrazić swoją [tożsamość] bez uprzedzeń„, co oznacza, że towary nie mogłyby być udostępniane w osobnych sekcjach: „dla dziewczynek” i „dla chłopców”, lecz – propozycja ustawy wyraźnie określa – musiałyby być prezentowane na jednej wspólnej i nierozróżnialnej sekcji.

Podobnie jak dla sklepów stacjonarnych, ustawa wymagałaby aby sklepy internetowe prezentowały produkty na jeden z trzech możliwych sposobów, jako rzeczy „dla dzieci”, „unisex” albo „neutralne genderowo”.

Ponadto, każda nalepka na każdym produkcie dla dzieci nie mogłaby zawierać określenia ani sugestii czy jest produkt jest skierowany dla chłopca czy dziewczynki.

Ustawa na tym etapie przewiduje wprowadzenie wymagań dla firm zatrudniających więcej niż 500 osób, co świadczy o próbie przejęcia kontroli nad absolutną większością sprzedaży produktów dziecięcych, sięgającą wieleset miliardów dolarów rocznie.

W przypadku uchwalenia nowego prawa, sklep wystawiający produkty w dotychczasowych sekcjach „dla dziewczynek” i „dla chłopców” byłby ukarany grzywną w wysokości tysiąca dolarów za pierwsze „przewinienie”.

Oprac. www.bibula.com
2021-02-24

.