Izrael wprowadza paszport szczepionkowy. „Niezaszczepieni” obywatelami drugiej kategorii

Izraelskie ministerstwo zdrowia wypuściło oficjalną aplikację, która pozwoli zaszczepionym – dotychczas około 40 proc. populacji – uzyskać tak zwaną „zieloną przepustkę”, umożliwiającą podróże oraz dostęp do obiektów rozrywkowych i rekreacyjnych. Podobnych przywilejów nie otrzymają osoby niezaszczepione, mimo posiadania zaświadczenia o negatywnym teście na obecność koronawirusa.

Rządowa aplikacja będzie możliwa do zainstalowania tydzień po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo zdrowia poinformowało o szeregu przywilejów dla posiadaczy szczepionkowego paszportu. Osoby posiadające zaświadczenie nie muszą wychodzić na izolację w przypadku bliskiego kontaktu z „pozytywnym” pacjentem. Nie muszą także odbywać kwarantanny po przyjeździe z zza granicy. Szczepienie nie będzie zwalniać jednak z obowiązku noszenia maski w miejscach publicznych i zachowywania dystansu społecznego.

Pierwotnie plany ministerstwa zdrowia nie były aż tak restrykcyjne. Dla osób decydujących się nie przyjmować szczepionki miały być dostępne testy, co w przypadku uzyskania negatywnego wyniku w ciągu 72 godzin umożliwiało otrzymanie „zielonej przepustki”, dającej takie same benefity jak osobom zaszczepionym.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Jednak minister zdrowia Yuli Edelstein poinformował o zaostrzeniu polityki szczepionkowej. Przyznał, że chociaż „jest całkiem jasne, że istnieją ważne obszary, których nie można zamknąć w zależności od zaszczepienia”, to jednak „jest sporo branż, które wkrótce się otworzą”, i będzie to wymagać ściślejszej kontroli wirusa.

– Dlatego gorąco polecam osobom, które chcą cieszyć się hotelami, kulturą, siłowniami – pójść i zaszczepić się, aby mieć swobodny dostęp do tych miejsc – zachęcił izraelski minister zdrowia.

Źródło: lifesitenews.com / gov.il

PR


[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

będą chodzić tylko po wyznaczonym obszarze z gwiazdą Dawida na ramieniu. To już było, żydzi żydom zgotowali ten los. Wtedy i teraz.
Kpt. Żbik

Wszedzie ten sam belkot… Zaszprycuj sie – bedziesz mogl isc do kina, basenu itp… To juz wole nie chodzic do kina, basenu… Trudno… Prawda jest taka ze ta plandemia pokazala prawde o nas… Barany jestesmy. Jakis cap robi beeee! I barany za nim…
Tao

Od początku pandemi są wyraźne tendencje do dzielenia na tych dobrych i na tych złych przy każdym kolejnym kroku w tej walce z pandemia. I jakoś Izrael jest dziwnie na pierwszym miejscu w tym wszystkim jeśli chodzi o tzw. świat zachodni. A czym się to kończy?. Zielonymi paszportami zamiast dawniej czerwonych nawiązując do rodzaju polityki. Rownymi i rowniejszymi. Izrael to takie państwo które skupia w sobie nie tylko największe światowe religie ale i ideologie.
s

Izrael wprowadza selekcję eugeniczną tak jak ich kuzyn Adolf?
John

Co wybierzesz? Dostęp do rozrywki, ale będziesz musiał przyjąć preparat którego powstanie wiąże się z mordem dziecka w łonie matki, czy jednak zrezygnujesz z kina, koncertu i wycieczki pracy? ale pozostaniesz wierny Bogu?
Zagubiona owiec

Tresury ciag dalszy
Ula

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-02-12)

Skip to content