Aktualizacja strony została wstrzymana

Powstała „platforma antydyskryminacyjna”. Jej celem przyjmowanie „donosów”

Francuska minister ds. równości kobiet i mężczyzn, różnorodności i równych szans poinformowała o otworzeniu „platformy antydyskryminacyjnej”. Będzie ona służyła jako miejsce przyjmowania zgłoszeń na temat wszelkich form dyskryminacji m.in. na tle rasowym, ale również związanych z subkulturą LGBT.

„Platforma antydyskryminacyjna” to kolejny tego typu projekt przygotowany przez administrację Emmanuela Macrona. Zaprezentowała ją Elisabeth Moreno, francuska minister ds. równości kobiet i mężczyzn, różnorodności i równych szans. „Nie możemy mówić o równych szansach, jeśli nie walczymy z dyskryminacją” – mówiła.

„Platforma, którą dziś uruchamiamy wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, jest platformą, która ma przyjmować zgłoszenia od osób dyskryminowanych” – wyjaśniała Elisabeth Moreno. Do tej pory łamaniem prawa zajmowała się po prostu policja, prokuratura i sądy. Uruchamiana po południu platforma anti-discrimination.fr ma służyć szerzej także obywatelskim donosom. W dodatku można tu pokazać propagandowo działania na rzecz „równości”.

„Osoba, która jest dyskryminowana […] nie ma wiary w możliwość uszanowania jej praw” – wyjaśniała Elisabeth Moreno. Dodała, że tradycyjne środki są „zardzewiałe”, nawet jeśli „niektórym udaje się jeszcze wejść po społecznych schodach”. Ma to być nowa „usługa” zgłaszania przypadków dyskryminacji i pomagania ofiarom w „przywracaniu ich praw”. Dostęp do platformy jest również możliwy pod czterocyfrowym numerem telefonu 3928. Na razie zatrudniono 21 osób do obsługi platformy – 6 asystentów telefonicznych, 5 urzędników i 10 prawników.

Można tu zgłaszać przykłady dyskryminacji na tle rasowym, w tym m.in. podczas bezpośrednich kontroli policyjnych, ale także te związane z zachowaniami urzędników, zatrudnianiem lub wynajmowaniem mieszkania.

To kolejny taki bezpłatny numer „alarmowy”. Od początku pięcioletniej kadencji Emmanuela Macrona pojawiły się m.in. teleporady i platformy m.in. dla studentów znajdujących się w niepewnej sytuacji, dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej, zjawisk przemocy w związkach partnerskich LGBT, pracowników mających problemy z telepracą, szefów firm w trudnej depresji, a nawet dla mieszkańców, którzy znajdują w swoich łóżkach pluskwy. W czasach izolacji i pandemii władze uznały taką „asystę” za nowy kierunek rozwoju funkcji państwa.

BD

WMa

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

@Gewial Żartujesz ? Jeśli zgłosisz że murzyn cię zaatakował za to że jesteś biały to nawet nie zareagują. Jeśli jeszcze przyznasz że jesteś chrześcijaninem to jeszcze Ciebie skażą za napaść i za to że pobiłeś go swoją twarzą. Twoją rolą jest siedzieć cicho, grzecznie pracować i płacić podatki na utrzymanie uprzywilejowanej mniejszości
Marek

To jest ta nowa normalność społeczeństwa inkluzywnego o ekskluzywnych prawach ideologii GENDER.
John

Skoro uruchamiają taki kanał, to należy z niego skorzystać i zgłaszać wszelkie przejawy dyskryminacji chrześcijan, poczętych dzieci, homoagresji, rasizmu kolorowych wobec białych, itd.
Gawial

Jak za komuny oficer polityczny, niedługo Gułagi.
Piotr

Jak muslimy wygrają demokratycznie wybory i wprowadzą szariat to albo zlikwidują podobne bzdety, albo, o zgrozo, użyją je do tępienia etnicznych Francuzów – kwestia 20-30 lat, najwyżej.
Raróg

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-02-12) | https://www.pch24.pl/powstala-platforma-antydyskryminacyjna–jej-celem-przyjmowanie-donosow,81992,i.html