Niemcy: 50 tys. “złomowanych” samochodów trafiło do Afryki?

Aktualizacja: 2009-08-7 9:44 am

Premia 2500 euro za oddanie na złom starego samochodu przy jednoczesnym kupnie nowego służy ożywieniu koniunktury. Związek zawodowy pracowników służb kryminalnych twierdzi, że premia uruchomiła lawinę przestępstw.

Niemiecką prasę obiegła wiadomość, jakoby 50 000 z pół miliona oddanych na złomowanie samochodów zostało nielegalnie sprzedanych i przetransportowanych przez wschodnią granicę Niemiec, i do Afryki frachtowcem z Hamburga. Oznaczałoby to, że tyleż samochodów nie trafiło po wypłaceniu premii na złom, tylko zostało nielegalnie sprzedanych za granicę.

Wiceprzewodniczący Niemieckiego Związku Pracowników Służb Kryminalnych (BDK), Wilfried Albishausen, który podał prasie tę wiadomość podchwyconą jako sensację, potwierdził w rozmowie z Deutsche Welle, że jest to jedynie liczba szacunkowa. Trudno jest bowiem wpaść na trop zorganizowanych międzynarodowych band samochodowych, które celują w dobrej logistyce. Ale doświadczenia policyjne i wiedza urzędników kryminalnych dopuszcza takie szacunki i czasami okazują się one zgodne z rzeczywistością – twierdzi Albishausen.

Paweł Rakocz

Więcej na: http://www.dw-world.de

Za: Korespondent.pl -- [Org. tytuł: « Bujda na resorach»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12290 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]