Rajd Bandery nie wjedzie do Polski

Aktualizacja: 2009-08-7 8:33 am

Ukraińcy wychwalający ukraińskiego nacjonalistę Stepana Banderę, nie wjadą do Polski. MSWiA podejrzewa, że mają wyłudzone wizy.

Sekretarz stanu Tomasz Siemioniak z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powiedział podczas konferencji prasowej, że decyzja o niewpuszczeniu Ukraińców jest zgodna z polskim i europejskim prawem i nie ma nic wspólnego z protestami Polaków. – Nie oceniamy i nie odnosimy się do historii – powiedział dziennikarzom.

Przeciwko rajdowi na przejściu granicznym w Medyce protestowali dziś członkowie Stowarzyszenia Obrońców Orląt Przemyskich, Młodzieży Wszechpolskiej i partii Prawica Rzeczpospolitej. Ich zdaniem rajd miał być prowokacją nacjonalistów ukraińskich.

Rajd rowerowy, upamiętniający przywódcę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery, miał przebiegać z Ukrainy przez Przemyśl i Sanok, do Monachium, gdzie pochowany jest patron imprezy. Podległa OUN Ukraińska Powstańcza Armia jest odpowiedzialna za rzeź Polaków w czasie II wojny światowej.

sks/IAR

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12283 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]