Aktualizacja strony została wstrzymana

W Danii wprowadzono aplikację do wyrażenia obopólnej zgody na seks

W niektórych krajach wprowadzono prawo w świetle którego seks należy uprawiać wyłącznie po potwierdzeniu zgody z obydwu stron. Mowa o państwach skandynawskich – Szwecji i Danii.

Brak zgody od jednej ze stron jest równoznaczny z gwałtem.

W tym drugim kraju wprowadzono właśnie aplikację, którą można potwierdzić zgodę na stosunek seksualny z partnerem, zanim do niego dojdzie.

Aplikacja o której mowa, to iConsent (słowo „consent” w j. angielskim oznacza „zgodę”). Jej użytkowanie wymaga podania przez użytkownika numeru telefonu. W przypadku planowania intymnych stosunków, należy podać numer telefonu partnera, po czym obydwie osoby muszą potwierdzić, że chcą odbyć ze sobą stosunek.

Zgoda poprzez aplikację dotyczy wyłącznie jednego stosunku i jest ważna przez 24 godziny – przy czym można ją w dowolnym momencie odwołać.

Aplikacja magazynuje dane dotyczące zgody na seks w formie zaszyfrowanej – tak, aby służyć jako materiał dowodowy w razie śledztwa ze strony organów ścigania.

/dobreprogramy.pl/
https://www.magnapolonia.org

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2021-02-11)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Lolek
Najpierw podanie, cztery pieczątki w tym jedna okrągła, obowiązkowe szczepienia i dwutygodniowa kwarantanna. Dopiero potem pół godzinki bara, bara. Na następny raz można liczyć po kolejnych 14 dniach roboczych wspomnianej procedury, odejmując dni wolne, święta państwowe i kościelne.

Wielka Kopa Tatry
Jest jeden plus takiego rozwiązania, dzięki niemu żadna nie przypomni sobie nagle, że została zgwałcona? System zabija normalność, jak to ktoś tutaj napisał.

Marucha
To nic nie da.
Baba powie, że została zmuszona do wyrażenia zgody.
Cała nadzieja w seksrobotach.

AlexSailor
No to jak się upowszechni, to zrobić przymusowe, a później opodatkować.
I taki jest pewnie cel.
Tyle kasy do zgarnięcia.
Oczywiście jeszcze w to wszystko wsadzić zgodę urzędnika.

 

Skip to content