W Danii wprowadzono aplikację do wyrażenia obopólnej zgody na seks

W niektórych krajach wprowadzono prawo w świetle którego seks należy uprawiać wyłącznie po potwierdzeniu zgody z obydwu stron. Mowa o państwach skandynawskich – Szwecji i Danii.

Brak zgody od jednej ze stron jest równoznaczny z gwałtem.

W tym drugim kraju wprowadzono właśnie aplikację, którą można potwierdzić zgodę na stosunek seksualny z partnerem, zanim do niego dojdzie.

Aplikacja o której mowa, to iConsent (słowo „consent” w j. angielskim oznacza „zgodę”). Jej użytkowanie wymaga podania przez użytkownika numeru telefonu. W przypadku planowania intymnych stosunków, należy podać numer telefonu partnera, po czym obydwie osoby muszą potwierdzić, że chcą odbyć ze sobą stosunek.

Zgoda poprzez aplikację dotyczy wyłącznie jednego stosunku i jest ważna przez 24 godziny – przy czym można ją w dowolnym momencie odwołać.

Aplikacja magazynuje dane dotyczące zgody na seks w formie zaszyfrowanej – tak, aby służyć jako materiał dowodowy w razie śledztwa ze strony organów ścigania.

/dobreprogramy.pl/
https://www.magnapolonia.org

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2021-02-11)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Lolek
Najpierw podanie, cztery pieczątki w tym jedna okrągła, obowiązkowe szczepienia i dwutygodniowa kwarantanna. Dopiero potem pół godzinki bara, bara. Na następny raz można liczyć po kolejnych 14 dniach roboczych wspomnianej procedury, odejmując dni wolne, święta państwowe i kościelne.

Wielka Kopa Tatry
Jest jeden plus takiego rozwiązania, dzięki niemu żadna nie przypomni sobie nagle, że została zgwałcona😊 System zabija normalność, jak to ktoś tutaj napisał.

Marucha
To nic nie da.
Baba powie, że została zmuszona do wyrażenia zgody.
Cała nadzieja w seksrobotach.

AlexSailor
No to jak się upowszechni, to zrobić przymusowe, a później opodatkować.
I taki jest pewnie cel.
Tyle kasy do zgarnięcia.
Oczywiście jeszcze w to wszystko wsadzić zgodę urzędnika.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content