Kanada, Szkocja, Anglia… – obowiązkowa kwarantanna na twój koszt, niemal 2 i pół tysiąca dolarów…

Obowiązkowa kwarantanna w wyznaczonych hotelach! Koszty odgórnie ustalone

Szkocja wprowadza obowiązek kwarantanny w wyznaczonych hotelach dla wszystkich przyjeżdżających z zagranicy. Koszt pobytu podróżni muszą pokryć sami. Cena 10-dniowej kwarantanny do 1750 funtów.

Podobne rozwiązania wprowadziła Anglia, z tą różnicą, że obowiązkowa kwarantanna w wyznaczonych hotelach dotyczy przyjezdnych z 33 krajów z „czerwonej listy”, czyli tych uznanych za kraje wysokiego ryzyka z powodu COVID-19.

Walia ogłosiła, że dostosuje się do regulacji w Anglii. Irlandia Północna z kolei na razie nie zajęła stanowiska w sprawie.

Rząd Szkocji zarezerwował już ok. 1300 pokoi w sześciu hotelach w pobliżu lotnisk w Edynburgu, Glasgow i Aberdeen. Tam będzie przymusowo kierował podróżnych do odbycia kwarantanny.

Koszt 1750 funtów za 10 dni pobytu obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, transport oraz testy na obecność koronawirusa.

Pierwszy test, jeszcze przed wjazdem na terytorium Wielkiej Brytanii, podróżni muszą wykonać sami, w kraju wylotu. Nowością są kolejne dwa testy typu PCR – wykonywane w drugim i ósmym dniu po przyjeździe. Te znajdą się w „kwarantannowym pakiecie”, za który trzeba zapłacić wspomniane 1750 funtów.

Jednocześnie szkocki rząd zapowiedział, że stworzy system pomocy dla osób, które nie są w stanie zapłacić tej kwoty. W jaki sposób będzie to weryfikowane, na razie nie wiadomo.

Za: Najwyższy Czas! (10 lutego 2021) – [Org. tytuł: «Obowiązkowa kwarantanna w wyznaczonych hotelach! Koszty odgórnie ustalone»]

 


 

Reżim kanadyjski walczy z obywatelami i turystami

W ramach nowych ograniczeń, premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że wszyscy powracający Kanadyjczycy będą poddawani kwarantannie w zatwierdzonym hotelu przez trzy dni na własny koszt, czekając na wyniki testu COVID-19 przeprowadzonego na lotnisku – informuje goniec.net

Trudeau twierdzi, że wymóg ten może kosztować każdego podróżnego ponad 2000 dol.

Osoby z negatywnym wynikiem testu będą mogły poddać się kwarantannie przez resztę obowiązkowych dwóch tygodni w domu, podczas gdy osoby z pozytywnym wynikiem testu będą izolowane w wyznaczonych placówkach rządowych.

Całość: goniec.net (January 29, 2021) – [Org. tytuł: «Kanada: Loty wakacyjne na południe zawieszone, obowiązkowa kwarantanna w hotelu dla powracających»]

 


 

Skip to content