Premier Alberty: Wielki Reset to nie teoria spiskowa. Mówimy mu „nie”!

Premier kanadyjskiej prowincji Alberta, Jason Kenney przyznał, że Wielki Reset – projekt przebudowy świata po pandemii autorstwa Światowego Forum Ekonomicznego – nie tylko nie jest „teorią spiskową”, ale i „nie będzie dla niego miejsca” w jego polityce.

Konserwatywnego polityka nie można w żaden sposób posądzać o „foliarstwo”, czy sprzyjanie teoriom spiskowym. Wielokrotnie zwracał się do obywateli w specjalnych apelach z prośbą o przestrzeganie obostrzeń i nie dawanie wiary osobom, uważającym pandemię COVID-19 za konspirację światowych elit.

Podczas, gdy w jego prowincji obowiązują najwyższe możliwe ograniczenia sanitarne, Kenney uważa jednak, że sytuacja do której doprowadziła walka z koronawirusem sprzyja środowiskom pragnącym przeformatować znany nam świat. Za takie uważa Światowe Forum Ekonomiczne i jego prezesa, Klausa Schwaba, autora koncepcji „Wielkiego Resetu”. Jak zaznacza, otrzymał nawet egzemplarz jego książki; „COVID-19: The Great Reset”.

„Wydaje mi się, że wysłał po jednym egzemplarzu do prawdopodobnie każdego przywódcy rządowego na całym świecie” – powiedział kanadyjski polityk. „A teza Klausa Schwaba w jego książce jest taka, że ​​my – rządy i społeczeństwa, świat – powinniśmy skorzystać z okazji, jaką stwarza kryzys zdrowia publicznego i gospodarczego, aby na nowo wyobrazić sobie świat i radykalnie zmienić politykę” – powiedział w podcaście opublikowanym na Facebooku.

Kenney opisałby Wielki Reset jako „worek lewicowych pomysłów na jak najmniej wolności i jak najwięcej rządu, więcej interwencjonizmu i polityki, które spowodują masowe ubóstwo, szczególnie [w] zakresie rozwiązań w polityce energetycznej”.

Premier nazwał doroczny szczyt Schwaba w Davos „największym zgromadzeniem światowych hipokrytów w historii”.

„Co roku w lutym, kilka tysięcy obrzydliwie bogatych ludzi, wielu miliarderów, milionerów, globalnych dyrektorów generalnych i polityków przylatuje do Davos setkami prywatnych samolotów. Jadą do Szwajcarii i spędzają tydzień pouczając resztę świata, zwłaszcza ciężko pracujące kobiety i mężczyzn, o tym, jak powinni zmniejszyć swój ślad węglowy”- powiedział. „Hipokryzja w tym tłumie jest tak gęsta, że ​​można w tym powietrzu powiesić siekierę” – ironizował.

Kenney jasno dał do zrozumienia, że ​​teorie Schwaba nie będą kierować polityką Alberty. „A więc nie, nie zamierzam przyjmować żadnego kierunku politycznego od Klausa Schwaba lub jemu podobnych” – podkreślił. Polityk zaznaczył, że wysoce niefrasobliwym jest bagatelizować pomysły Schwaba, zwłaszcza że u władzy są wybitni przywódcy – tutaj wspomniał o premierze Kanady Justinie Trudeau – którzy popierają program Wielkiego Resetu.

Kenney podreślił, że zamiast „wykorzystywać kryzys do narzucenia demokratycznym społeczeństwom całej masy wadliwych socjalistycznych idei”, przywódcy powinni skupić się na „generowaniu wzrostu gospodarczego, odtworzeniu zniszczonych sektorów gospodarki, ponownym uruchomieniu niektórych z setek tysięcy przedsiębiorstw, które upadły, oraz na przywróceniu do pracy dziesiątek milionów ludzi na całym świecie”.

Źródło: lifesitenews.com / Facebook.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Dzięki Bogu, są jeszcze normalni Kanadyjczycy!
Daddy

Podpisałbym się oburącz! To wszystko doskonale wpisuje się w zapowiadane jeszcze w 1991 r. przez Davida Rockefellera /1915-2017/ powstanie rządu światowego i „ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów”, co ma być „z całą pewnością korzystniejsze od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach.” Już wtedy twierdził on, że „Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek.” Cytaty są łatwe do sprawdzenia w Sieci, np. w Wikicytatach! No i mamy „odpowiedni kryzys” – koronawirusowy! Niestety nie ma dziś żadnej, powtarzam: ŻADNEJ siły, która stanęłaby w obronie zwykłych ludzi. Kościół został spacyfikowany, hierarchowie zakneblowani polit-poprawnością i własnymi przewinami! Trump przegrał w dość niejasnych okolicznościach – co nam zostaje? Jak dotąd siły wyższe pozostawały bierne wobec największych nawet zbrodni…
No hope

Ciekawe jak długo jeszcze ten pan będzie premierem Alberty…
szkielet

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-02-08) | https://www.pch24.pl/premier-alberty--wielki-reset-to-nie-teoria-spiskowa--mowimy-mu-nie-,81862,i.html

Skip to content