Sąd w Argentynie przyznał prawo 17-latkowi do “zmiany płci”

Aktualizacja: 2007-10-1 12:00 am

Po trzyletniej batalii, sąd w Argentynie przyznał rację 17-latkowi, który zwrócił się o przyznanie prawa do operacyjnej tzw. zmiany płci.

Sąd w pierwszej instancji stwierdził w 2004 roku, iż osoba ubiegająca się o tego typu operację, musi mieć ukończone 21 lat, jednak rodzice chłopca złożyli zażalenie, które zostało pozytywnie uwzględnione przez sąd prowincji Cordoba.

Zarówno w Argentynie jak i w wielu innych krajach Ameryki Południowej wymagane jest uzyskanie sądowego pozwolenia na przeprowadzenie tego typu operacji. Sąd w Brazylii poszedł o jeden krok dalej: w sierpniu br. zobowiązał społeczny system ubezpieczeń do opłacania takich operacji.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1227 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]