Zmarła czwarta osoba w Polsce po podaniu szczepionki na Covid-19

Aktualizacja: 2021-02-1 4:52 pm

Jak powiedział w poniedziałek wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas konferencji prasowej w Katowicach, zmarła kobieta, która przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19 w punkcie szczepień w Mysłowicach. Dodał, że była to osoba starsza i schorowana.

W raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl dowiadujemy się, że od 27 stycznia kobieta miała gorączkę od 38 do 38,4 st. Celsjusza, cierpiała na biegunkę i wymioty. U kobiety stwierdzono też powikłania w postaci obrzęku płuc, podejrzewano również zapalenie płuc. Chora zmarła 29 stycznia w wieku 90 lat.

– Jest zdecydowanie za wcześnie, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski. To osoba starsza, dość schorowana, byłbym bardzo ostrożny w ocenie, czy mogło się to szczepienie przyczynić do śmierci, czy też nie. Pamiętajmy, że procent zaszczepionej populacji jest coraz wyższy, a śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Odpowiednie komisje będą to dogłębnie weryfikować, będą to badać – powiedział wojewoda.

W Polsce dotychczas odnotowano trzy zgony, które miały miejsce w niedługim czasie po podaniu szczepionki przeciw COVID-19.

mp/pap/tysol.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122622 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]