Bircza nie chce Banderowców

Aktualizacja: 2009-08-6 8:59 pm

Pod pomnikiem ofiar UPA w Rynku w Birczy zapłonęły znicze. Miejscowość ma zostać udekorowana polskimi, biało-czerwonymi flagami – podał portal Nowuny24.

Jak donosi podkarpacki portal: Pomnik stoi w centrum Birczy. Został postawiony dla uczczenia ofiar UPA, zabitych w latach 1944 – 47. Do dzisiaj zachowała się wmurowana wiele lat temu tablica z napisem “Poległym w walkach z faszystowskimi bandami U.P.A. w latach 1944 – 1947 (…)”.

– Mieszka u nas wiele osób, które doskonale pamiętają, co się u nas działo w latach czterdziestych. Niech ci kolarze z Ukrainy wiedzą, jak ich tutaj witamy. Może zwrócą uwagę na pomnik – mówi Nowinom24 mieszkaniec Birczy.

Jak zapowiedzieli dziś na specjalnie zwołanej konferencji organizatorzy rajdu, jutro koło godziny 9.00 rajd przekroczy granicę w Medyce.

O organizacji rajdu poinformowaliśmy w środę 29 lipca. Po naszej informacji sprawą zajęły się inne media. W odpowiedzi na protesty organizacji kresowych i kombatanckich swoje oświadczenie wydało MSZ, które nie zamierza zabronić nacjonalistom wjazdu do Polski.


Zobacz także:

Nowiny24/Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12261 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]