Aktualizacja strony została wstrzymana

Bircza nie chce Banderowców

Pod pomnikiem ofiar UPA w Rynku w Birczy zapłonęły znicze. Miejscowość ma zostać udekorowana polskimi, biało-czerwonymi flagami – podał portal Nowuny24.

Jak donosi podkarpacki portal: Pomnik stoi w centrum Birczy. Został postawiony dla uczczenia ofiar UPA, zabitych w latach 1944 – 47. Do dzisiaj zachowała się wmurowana wiele lat temu tablica z napisem „Poległym w walkach z faszystowskimi bandami U.P.A. w latach 1944 – 1947 (…)”.

– Mieszka u nas wiele osób, które doskonale pamiętają, co się u nas działo w latach czterdziestych. Niech ci kolarze z Ukrainy wiedzą, jak ich tutaj witamy. Może zwrócą uwagę na pomnik – mówi Nowinom24 mieszkaniec Birczy.

Jak zapowiedzieli dziś na specjalnie zwołanej konferencji organizatorzy rajdu, jutro koło godziny 9.00 rajd przekroczy granicę w Medyce.

O organizacji rajdu poinformowaliśmy w środę 29 lipca. Po naszej informacji sprawą zajęły się inne media. W odpowiedzi na protesty organizacji kresowych i kombatanckich swoje oświadczenie wydało MSZ, które nie zamierza zabronić nacjonalistom wjazdu do Polski.


Zobacz także:

Nowiny24/Kresy.pl

Za: kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/bircza-nie-chce-banderowcow

Skip to content