Interia: Według rządowej symulacji, wrogie wojska weszłyby do Warszawy po pięciu dniach wojny

Portal Interia, powołując się na swoje anonimowe źródła, poinformował w piątek o wynikach rządowej symulacji wojskowej Zima-2020. Według portalu, wrogie wojska doszłyby do Warszawy już w pięć dni po rozpoczęciu działań.

Jak poinformował w piątek portal Interia, powołując się na anonimowych informatorów, zakończona symulacja wojskowa polskiego rządu Zima-2020 wykazała, że wrogie wojska rozpoczęłyby walki o Warszawę już po pięciu dniach od rozpoczęcia działań. W 2016 roku Amerykanie zapewniali, że w razie konfliktu przybyliby z odsieczą do Polski po pięciu dniach. Według danych symulacji, byłoby już za późno.

Piątego dnia wirtualnego konfliktu polskie Lotnictwo i Marynarka Wojenna przestałaby istnieć i to mimo wsparcia NATO. Przeciwnik znalazłby się na linii Wisły i rozpoczął walkę o stolicę kraju.

Według portalu, wszystkie jednostki rozmieszczone po wschodniej stronie Wisły, poniosłyby olbrzymie straty wahające się między 60 a 80 procent stanu. Okazało się, że decyzja byłego Ministra Obrony Antoniego Macierewicza o przeniesieniu Leopardów z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej do Wesołej w znacznym stopniu przyczyniła się do tego stanu.

„W zasadzie po pięciu dniach wojna była przegrana a Siły Zbrojne RP de facto przestały istnieć” – pisze autor tekstu Interii, Sławek Zagórski. […]

Kresy.pl/Interia

Całość: Kresy.pl (31 stycznia 2021)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content