Aktualizacja strony została wstrzymana

Bill Gates finansuje „klimatyczny eksperyment”. Chodzi o „zasłonięcie Słońca nad Szwecją”

​„Bill Gates pochwalił plan naukowców z Uniwersytetu Havrarda dotyczący zasłonięcia Słońca w celu zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Pierwszy eksperyment może zostać przeprowadzony już w czerwcu bieżącego roku”, informuje serwis Interia.pl.

Stratospheric Controlled Perturbation Experiment (SCoPEx) to eksperyment naukowy, który ma pomóc lepiej zrozumieć możliwość zastosowania aerozoli stratosferycznych w dziedzinie geoinżynierii słonecznej. Bill Gates sfinansuje eksperymenty związane z blokowaniem światła słonecznego.

Badanie polega na przelocie balonem nad Szwecją w celu sprawdzenia, czy może on zablokować światło słoneczne w drodze na Ziemię – z nadzieją na stworzenie nowego sposobu walki ze zmianami klimatycznymi.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda zamierzają rozpocząć pierwsze testy w czerwcu tego roku, choć będzie to tylko sprawdzenie instrumentów umieszczonych w balonie. Podczas lotu, będą oceniane reakcje chemiczne zachodzące w stratosferze za pomocą balonu, który będzie leciał na wysokości 10 km.

Eksperyment SCoPEx będzie kosztował około 20 mln dolarów, co czyni go stosunkowo tanim. Jeśli projekt SCoPEx zakończy się sukcesem, ostatecznym celem będzie uwolnienie przez balon do stratosfery Ziemi około 2 kg substancji chemicznych, takich jak siarczany i węglan wapnia.

Źródło: Interia

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Szatański plan na miarę wieży Babel.Czy antychryst już rządzi?
Ciekawy

ten próżny obłąkaniec wierzy,że będzie długo żył,ale,jeśli będzie taka wola Boża to jeszcze tej nocy zażądają jegoj duszy…i skończy się obłęd Gates’a
marek

Nastepca Kaliguli,Nerona itp osobliwosci w historii swiata.
hm

Takie drastyczne ingerowanie w naturę, próby poprawiania Pana Boga zawsze prowadzą do tragedii.
Vicky

Przypomina mi to próby sławetnych sowieckich biologów i hodowców roślin Miczurina i Łysenki jak choćby hodowli cytrusów w górach które kompromitowały naukę sowiecką w oczach świata !
Cris

przydałby się psychiatra potrafiący odczytać mowę ciała. Facet jak mówi o pandemii i zgonach to ma jakiś dziwny błysk w oczach.
Pejot

Ten gość myśli, że jest pępkiem Świata. Wygłasza ciągle jakieś tyrady, które nic nie znaczą. Ma tyle kasy to niech założy firmę i realizuje swoje pomysły. Wówczas może się wypowiadać. A On tylko dokłada się do projektów, która mają szanse powodzenia i czerpie korzyści.
Analityk

Zgłupiał z bogactwa. Mysli, że jest bogiem, podobnie jak Soros. Ilu jest tych budujących wieżę Babel?
Józef

I tu ekolodzy milczą.nagle zanieczyszczanie powietrza nie tylko staje się legalne, a wręcz pożądane. A w tych areozolach dołożą następnego wirusa, może Ebola.
Wiwi

„Czyńcie sobie ziemię poddaną” nie oznacza „róbta, co chceta”. Niewyobrażalna pycha kryjąca się za tymi planami woła o pomstę do Nieba. Oby Gates et consortes zostali powstrzymani!
Atanazy

Czyżby Słońce należało tylko do Billa Gatesa?
Stan

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-01-31)

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745