Makabryczne statystyki. Tak źle w Polsce nie było od II wojny światowej

Aktualizacja: 2021-01-29 3:10 pm

Rok 2020 był dla Polski makabryczny. W wyniku pandemii i kryzysu w opiece zdrowotnej, odnotowano najwięcej zgonów od 1946 roku. To jednak nie koniec, bo i liczba narodzin jest powodem do niepokoju. Okazuje się, że zanotowaliśmy najniższy przyrost naturalny od 2003 roku.

Według Głównego Urzędu Statystycznego liczba ludności w Polsce w porównaniu z rokiem 2019, w 2020 spadła o 115 tysięcy (w tym w I półroczu 2020 r. zmniejszyła się o 29 tys. osób) i wyniosła 38 milionów 269 tysięcy.

Zeszły rok był tragiczny pod względem liczby zgonów. Tak źle nie było od 1946 roku. Najgorszy okazał się IV kwartał. […]

Martwi też inna statystyka. Okazuje się, że drastycznie spadła też liczba narodzin.  […] W 2020 roku w Polsce na świat przyszło 355 tys. dzieci, a to ok. 20 tys. mniej niż rok wcześniej o najmniej od 2003 r. […]

Całość: Najwyższy Czas! (29 stycznia 2021)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122551 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]