Węgry zatwierdziły chińską szczepionkę na koronawirusa

Aktualizacja: 2021-01-30 7:51 am

Węgierski Krajowy Instytut Leków i Żywności (OGYEI) zatwierdził w piątek szczepionkę na koronawirusa chińskiej firmy Sinopharm. Węgry stały się pierwszym krajem w UE, który zatwierdził szczepionki z Rosji i z Chin.

Jak podaje agencja Reutera, w piątek OGYEI wydał pozwolenie na stosowanie na Węgrzech szczepionki Sinopharm. Oznacza to, że Węgrzy mają już dostęp do pięciu różnych szczepionek: dwóch amerykańskich (Pfizer i Moderna), brytyjsko-szwedzkiej Astra Zeneca, rosyjskiej Sputnik V oraz szczepionki chińskiej.

Wcześniej tego dnia premier Viktor Orban powiedział w państwowym radiu Kossuth, że umowa dotycząca zakupu chińskiego preparatu może zostać wkrótce sfinalizowana. Orban wskazał, że jego rząd uważnie monitoruje wyniki masowych szczepień w sąsiedniej Serbii.

W tym miesiącu Serbia otrzymała milion dawek szczepionki COVID-19 firmy Sinopharm, stając się pierwszym europejskim krajem, który rozpoczął program masowych szczepień preparatem z Chin.

Orban powiedział również, że osobiście zaszczepiłby się chińską szczepionką, ponieważ jej najbardziej ufa. […]

Kresy.pl / reuters.com

Całość: Kresy.pl (29 stycznia 2021)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122547 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]