Aktualizacja strony została wstrzymana

Aborcyjna krucjata byłego dominikanina

Peruwiański oddział „katolików” odrzucających nauczanie Kościoła o aborcji organizuje kongres w Limie, który rozpocznie wystąpienie byłego dominikanina. Będzie on przekonywał, że Kościół powinien zmienić swoje podejście do zabijania nienarodzonych dzieci.


Fot. za Catholicnewsagency.com.

Fot. za Catholicnewsagency.com.

„Brat Friar Julian Cruzalta, O.P.” – jak się nadal przedstawia były zakonnik – będzie gościem peruwiańskiego oddziału Katolików na rzecz Wyboru (Catholics for a Free Choice) jako ekspert od teologii moralnej. Ekspert to jednak samozwańczy, bo dominikanie zdyskredytowali go za wykorzystywanie „marki” dominikanów do własnych celów.

Julian Cruzalta pochodzi z Meksyku. Zakon opuścił pięć lat temu. Odtąd robi karierę jako mówca krytykujący nauczanie Papieża. Stałym elementem jego przemówień jest temat „pilnej potrzeby” zmiany katolickiego nauczania o aborcji.

W maju 2008 roku Cruzalta wziął udział w rozprawie meksykańskiego Sądu Najwyższego, gdzie podczas przesłuchania przedstawił się jako dominikanin, pomimo że dużo wcześniej opuścił zakon. Prowincjał meksykańskich dominikanów Gonzalo Ituarte Verduzco musiał prostować w mediach, że Cruzalta „nie jest księdzem, a pełnił funkcję diakona, czyli miał uprawnienia by asystować w niektórych funkcjach kapłana”.

Podczas pobytu w zakonie Cruzalta poprosił przełożonego o roczny urlop. Po upływie tego czasu nigdy więcej się w zakonie nie pojawił. Nic dziwnego – zaczął podróżować po Meksyku z grupami proaborcyjnymi i feministycznymi. Został też przełożonym Ekumenicznej Wspólnoty Magdala, która uczestniczy w kampaniach wspierających prawa homoseksualistów.

Przez lata pracował jako doradca Katolików na rzecz Wyboru. Promują go oni jako księdza i jednego ze swoich najbardziej aktywnych mówców. Ostatnio Cruzalta mówił nawet reporterom, że sprzeciwiał się reformom czternastu stanów Meksyku, które wzmocniły obronę życia w swoich konstytucjach.

AJ/Catholicnewsagency.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/byly_dominikanin_w_proaborcyjnej_krucjacie_na_peru