Biskupi archidiecezji Hartford dopuścili pigułki “antykoncepcyjne”

Aktualizacja: 2007-10-1 12:00 am

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego na witrynie Archidiecezji Hartford (USA), w “katolickich” szpitalach w Connecticut za zgodą biskupów “katolickich” wolno używać specyfiku “Plan B” uniemożliwiającego zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w łożysku (czyli: powodującego wczesną aborcję). Oczywiście dotyczy to “tylko ofiar gwałtów”. Biskupi w swoim oświadczeniu piszą iż zbędne jest wykonywanie testów owulacyjnych, aby sprawdzić, czy wcześniej doszło do zapłodnienia oraz stwierdzają iż podanie wyżej wspomnianej pigułki “awaryjnej antykoncepcji” bez wykonania testu owulacyjnego nie jest “czynem wewnętrznie złym”. Biskupi zastrzegają sobie prawo do zmiany zdania, jeśli się w przyszłości okaże, iż stosowanie pigułek “Plan B” będzie prowadzić do “wczesnej chemicznej aborcji”.

 

Za: Kronika Novus Ordo | LifeSite.net

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1225 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]