Polska: Żydzi potajemnie wywieźli przedmioty, znalezione na terenie getta warszawskiego

Aktualizacja: 2021-01-25 1:30 pm

Na terenie dawnego getta warszawskiego odnaleziono bunkier, w którym warszawscy Żydzi ukryli przed niemcami stuletni filakterie, czyli pudełka, zawierające cztery ustępy Tory. Jak podaje syjonistyczna gazeta „Israel haYom”, jedna z żydowskich organizacji w tajemnicy przed władzami RP wywiozła te przedmioty na tereny kontrolowane przez reżim w Tel-Awiwie.

Syjonistyczna gazeta podaje, że podczas rozbiórki budynku mieszkalnego, znajdującego się na terenie dawnego warszawskiego getta robotnicy, odkryli wejście do bunkra, wykopanego w ramach przygotowań do żydowskiego powstania w getcie w 1943 roku. Jeden z polskich robotników budowlanych odkrył 10 filakterii, ukrytych za książkami i innymi przedmiotami.

O znalezisku, dowiedziała się żydowska organizacja, zajmująca upamiętnieniem ofiar tzw. holokaustu, Shem Olam Faith & the Holocaust Institute for Education Documentation and Research. Jej emisariusze potajemnie skontaktowali się z robotnikami, którzy odnaleźli filakterie.

„Po długich negocjacjach i zobowiązaniu do zachowania transakcji w tajemnicy przed władzami polskimi, filakterie zostały przekazane emisariuszom. Niedawno przybyły do Izraela, gdzie zostały przeniesione do instytutu dla dezynfekcji i konserwacji” – pisze syjonistyczna propaganda.

(na podst. kresy.pl/israelhayom.com/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Za: xportal.pl (25 stycznia 2021)

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122435 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]