Aktualizacja strony została wstrzymana

Polska: Żydzi potajemnie wywieźli przedmioty, znalezione na terenie getta warszawskiego

Na terenie dawnego getta warszawskiego odnaleziono bunkier, w którym warszawscy Żydzi ukryli przed niemcami stuletni filakterie, czyli pudełka, zawierające cztery ustępy Tory. Jak podaje syjonistyczna gazeta „Israel haYom”, jedna z żydowskich organizacji w tajemnicy przed władzami RP wywiozła te przedmioty na tereny kontrolowane przez reżim w Tel-Awiwie.

Syjonistyczna gazeta podaje, że podczas rozbiórki budynku mieszkalnego, znajdującego się na terenie dawnego warszawskiego getta robotnicy, odkryli wejście do bunkra, wykopanego w ramach przygotowań do żydowskiego powstania w getcie w 1943 roku. Jeden z polskich robotników budowlanych odkrył 10 filakterii, ukrytych za książkami i innymi przedmiotami.

O znalezisku, dowiedziała się żydowska organizacja, zajmująca upamiętnieniem ofiar tzw. holokaustu, Shem Olam Faith & the Holocaust Institute for Education Documentation and Research. Jej emisariusze potajemnie skontaktowali się z robotnikami, którzy odnaleźli filakterie.

„Po długich negocjacjach i zobowiązaniu do zachowania transakcji w tajemnicy przed władzami polskimi, filakterie zostały przekazane emisariuszom. Niedawno przybyły do Izraela, gdzie zostały przeniesione do instytutu dla dezynfekcji i konserwacji” – pisze syjonistyczna propaganda.

(na podst. kresy.pl/israelhayom.com/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Za: xportal.pl (25 stycznia 2021)

Skip to content