Hiszpania: lewicowe władze miasta pozwoliły wyciąć i wyrzucić krzyż na śmietnisko

Aktualizacja: 2021-01-21 10:20 am

Władze miasta Aguilar de la Frontera pozwoliły na usunięcie historycznego Krzyża zakonu Karmelitanek Bosych. Skandaliczna decyzja o wycięciu Krzyża Poległych została „umocowana” ustawą o pamięci historycznej. Ta zaś mówi o usuwaniu „symboli reżimu Franco”.

Hiszpania: lewicowe władze miasta pozwoliły wyciąć i wyrzucić krzyż na śmietnisko

Źródło: Twitter / Marcial Cuquerella

Hiszpańskim miasteczkiem rządzi lewicowa Carmen Flores. Burmistrz odpierając zarzuty tłumaczyła, że lokalne ustawodawstwo andaluzyjskie reguluje publiczne wystawianie elementów, które gloryfikują frankizm i jak oceniła, zdanie Kościoła nie ma tu znaczenia.

Przeciwko usunięciu krzyża występowali zarówno mieszkańcy, jak i  organizacje religijne, politycy Vox, zaś biskup Kordoby Demetrio Fernandez mówił o ataku na uczucia religijne. Co więcej, Hiszpańskie Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich zaskarżyło decyzję rady miasta o usunięciu krzyża do sądu administracyjnego. Jak argumentowali, krzyż należał do kompleksu artystycznego klasztoru San Jose i San Roque i nie naruszał ustawy o pamięci historycznej. Ich zdaniem działanie miasta to element dyskryminacji i wrogości wobec chrześcijan. Prawnicy wystąpili nawet z wnioskiem o zabronienie burmistrz Flores pełnienia funkcji publicznych.

Krzyż – co oburzające – trafił na wysypisko śmieci.

To nie koniec lewicowej wojny z chrześcijsństwem. Do usunięcia kolejnego Krzyża Poległych szykują się już władze Penaflor koło Sewilli.

Źródło: interia.pl

MA

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122285 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]