Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania: lewicowe władze miasta pozwoliły wyciąć i wyrzucić krzyż na śmietnisko

Władze miasta Aguilar de la Frontera pozwoliły na usunięcie historycznego Krzyża zakonu Karmelitanek Bosych. Skandaliczna decyzja o wycięciu Krzyża Poległych została „umocowana” ustawą o pamięci historycznej. Ta zaś mówi o usuwaniu „symboli reżimu Franco”.

Hiszpania: lewicowe władze miasta pozwoliły wyciąć i wyrzucić krzyż na śmietnisko

Źródło: Twitter / Marcial Cuquerella

Hiszpańskim miasteczkiem rządzi lewicowa Carmen Flores. Burmistrz odpierając zarzuty tłumaczyła, że lokalne ustawodawstwo andaluzyjskie reguluje publiczne wystawianie elementów, które gloryfikują frankizm i jak oceniła, zdanie Kościoła nie ma tu znaczenia.

Przeciwko usunięciu krzyża występowali zarówno mieszkańcy, jak i  organizacje religijne, politycy Vox, zaś biskup Kordoby Demetrio Fernandez mówił o ataku na uczucia religijne. Co więcej, Hiszpańskie Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich zaskarżyło decyzję rady miasta o usunięciu krzyża do sądu administracyjnego. Jak argumentowali, krzyż należał do kompleksu artystycznego klasztoru San Jose i San Roque i nie naruszał ustawy o pamięci historycznej. Ich zdaniem działanie miasta to element dyskryminacji i wrogości wobec chrześcijan. Prawnicy wystąpili nawet z wnioskiem o zabronienie burmistrz Flores pełnienia funkcji publicznych.

Krzyż – co oburzające – trafił na wysypisko śmieci.

To nie koniec lewicowej wojny z chrześcijsństwem. Do usunięcia kolejnego Krzyża Poległych szykują się już władze Penaflor koło Sewilli.

Źródło: interia.pl

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-01-21) | https://www.pch24.pl/hiszpania--lewicowe-wladze-miasta-pozwolily-wyciac-i-wyrzucic-krzyz-na-smietnisko,81472,i.html

Skip to content