Aktualizacja strony została wstrzymana

Izraelski ekspert od szczepień będzie uczył polskich polityków, jak wyszczepić obywateli

Przewodniczący krajowej rady eksperckiej ds. COVID-19 przy premierze Izraela, prof. Ran Balicer, ma spotkać się z polskimi politykami w Senacie. Opowie im o izraelskim sukcesie akcji wyszczepiania obywateli. Spotkanie jest organizowane przez przedstawicieli Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej.

Z doniesień wp.pl wynika, że spotkanie polskich polityków z prof. Balicerem zaplanowano na wtorek w południe. Odbędzie się ono w formie zdalnej w sali posiedzeń Senatu. W spotkaniu ma uczestniczyć m.in. Chargé d’affaires Ambasady Izraela.

Prof. Balicer jest uznawany w Izraelu za autorytet w dziedzinie szczepień. Jest także współautorem powodzenia akcji masowego wyszczepiania obywateli. Teraz opowie o swoich doświadczeniach polskim politykom. Z ustaleń wp.pl wynika, że na spotkanie mają być zaproszeni m.in. pełnomocnik ds. szczepień w Polsce Michał Dworczyk. Udział w wydarzeniu miał potwierdzić także doradca premiera ds. mniemanej pandemii prof. Andrzej Horban.

Współorganizatorem spotkania z izraelskim naukowcem jest Senat. Wydarzenie to wspiera marszałek Tomasz Grodzki, wicemarszałek Senatu i członek polsko-izraelskiej grupy bilateralnej Michał Kamiński. Koordynatorem spotkania jest natomiast przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej Michał Szczerba. […]

Całość: Najwyższy Czas! (18 stycznia 2021)

Skip to content