Izraelski paszport dla zaszczepionych. „Do wykorzystania także za granicą”

Aktualizacja: 2021-01-14 4:34 pm

Izrael rozpoczął akcję wyszczepiana osób od 50. roku życia. Tamtejszy resort zdrowia przestawił także precyzyjny plan wydawania „zielonych paszportów”, które będą dla zaszczepionych przepustką do nowej normalności. Umożliwią bowiem posiadaczom m.in. udział w imprezach kulturalnych czy sportowych.

Od 27 grudnia w Izraelu trwa lockdown. Według tamtejszych mediów, rząd ma zacząć wydawać paszporty, gdy zacznie łagodzić obecnie obowiązujące koronarestrykcje.

Zgodnie z założeniami izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, zielony paszport ma być ważny przez sześć miesięcy od tygodnia po podaniu drugiej dawki szczepionki. Posiadacze tego koronadokumentu będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny i nie będą podlegali ograniczeniom ruchu podczas lockdownu. Paszport będzie można pobrać z internetu – w języku hebrajskim i angielskim – ponieważ ma być do wykorzystania także poza Izraelem.

Izraelski resort zdrowia utrzymuje, że celem dokumentu jest przyspieszenie otwarcia gospodarki i umożliwienie powrotu do życia sprzed mniemanej pandemii. Zielony paszport ma być też marchewką, zachęcającą obywateli do poddania się wyszczepieniu. […]

Całość: Najwyższy Czas! (14 stycznia 2021)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122077 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]