Hitlerek na znaczku pocztowym Estonii

Aktualizacja: 2009-08-5 10:40 am

Państwowa poczta Estonii zezwoliła na wyemitowanie znaczka pocztowego z fotografią Adolfa Hitlera, wykonaną gdy był on jeszcze małym dzieckiem.

Znaczek pocztowy, jakkolwiek sygnowany oficjalną nazwą Poczty Estonii (Eesti Post), zamówiony został w ramach usługi pozwalającej każdej osobie na stworzenie dowolnie skomponowanego znaczka pocztowego.

Hitler_niño

Inger Suder, rzecznik prasowy poczty estońskiej zapewniła, że wyemitownie znaczka było przypadkiem jednorazowym i że  znaczek ten nie znajdzie się w obiegu. Poczta nie poczuwa się jednak do jakiejkolwiek odpowiedzialności za incydent spowodowany, jak się twierdzi, “wątpliwym gustem” zamawiającego, którego personaliów jednak nie ujawniono.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Momento24
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12207 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]