Aktualizacja strony została wstrzymana

Telewizja Kurskiego promuje zboczenia

„Romantyczną opowieść w świątecznym klimacie” promocją tzw. homomałżeństw? Burza w TVP

Prezydium Rady Programowej TVP zwróciło się do zarządu Telewizji Polskiej o przedstawienie powodów i celów programowych emisji w czasie wieczerzy wigilijnej w TVP2 filmu fabularnego pt. Gwiazdkowe marzenia. W filmie promowano m.in. tzw. małżeństwa homoseksualne.

W piśmie, do którego dotarliśmy, poproszono też o „przedstawienie sposobów uniemożliwiania w przyszłości podejmowania decyzji o skierowaniu do emisji treści programowych sprzecznych z polskim prawem i zasadami realizacji misji obowiązującymi w TVP SA”.

Prezydium Rady Programowej TVP zwróciło też uwagę, że choć film reklamowano jako „romantyczną opowieść w świątecznym klimacie”, to promuje on „sprzeczne z prawem polskim małżeństwo homoseksualne i adopcję przez taką parę dzieci, co ma się dziać przy pełnej akceptacji konserwatywnej społeczności prowincjonalnej miejscowości, co samo w sobie jest manipulacją”.

„Film rani głęboko uczucia świadomych swej wiary chrześcijan prezentując owo małżeństwo jako kapłanów, w świątyni, szatach liturgicznych, na tle szopki bożonarodzeniowej z Maryją z Dzieciątkiem Jezus na ręku i Józefem! Trudno sobie wyobrazić bardziej obraźliwą decyzję emisji filmu w wieczór wigilijny. Żadna telewizja konkurencyjna, mimo przychylnego (tzw. tolerancyjnego) nastawienia do anomalii życia rodzinnego, nie pozwoliła sobie na podobny akt. Naszym zdaniem należało głęboko przemyśleć decyzję przed emisją tego filmu, mając wiedzę o wiodącym jego producencie. Firma ta jest od lat znana z serii podobnych w wymowie filmów z nazwą Christmas… w tytułach. Co spotyka się z bardzo pozytywnymi ocenami środowisk zaangażowanych w promocję podobnych treści i idei oraz tworzenie propagandowego klimatu dla ich absorpcji do systemu prawnego państw” – czytamy w piśmie.

W liście zaznaczono również, że Prezydium Rady Programowej TVP widzi „podstawy, by oczekiwać od Zarządu TVP SA pilnego wyjaśnienia i zajęcia stanowiska w przedstawionej sprawie”.

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

szczęście że w wieczór wigilijny nie oglądałam 2-go programu, na pierwszym był piękny wieczór kolęd.Przykro że puszczają filmy bez zapoznania się z treścią. Kurski bardzo się cieszył z sukcesu na 1-szym programie ,o drugim był cicho.
seniorka

Film jest cały czas nadal udostępniany bez przeszkód w wypożyczalni tvp
Beardman

Wszystko zgodne z wytycznymi rotszyldów i sorossów. Polityka zgodna z usraelem. Odchyłki lewackie u Mateuszka itd.
Dobra zmiana

Jeśli to zaniedbanie, to odpowiednie reakcje władz TVP, ale jeśli to celowe, to…. maski opadły! I wiemy, że w Tel Awiwie…. mają uciechę!
Jac61

Chyba juź nie ma naiwnych wierzących w dibrą zmianę
PrPr

Przekdzie bez echa. Kurski robi co chce. Pupilek rządu. Byle Danka Holecka puszczała oczko do rządowych rozmówców, machała im brwiami i grzmiała na opozycję. Faktem jest, że tam co i rusz jakieś postępowe filmy puszczają. Ba. Nawet jedna z krajowych telenowel ma bardzo długi wątek gejowski. To tyle z wartości PiS.
Henio

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-01-13) | https://www.pch24.pl/romantyczna-opowiesc-w-swiatecznym-klimacie-promocja-tzw--homomalzenstw--burza-w-tvp,81270,i.html|„Romantyczną opowieść w świątecznym klimacie” promocją tzw. homomałżeństw? Burza w TVP

Skip to content