Egzorcysta watykański ostrzega po raz kolejny przed książkami Harry Pottera

Aktualizacja: 2006-03-1 12:00 am

Ojciec Gabriel Amorth, znany egzorcysta watykański stwierdził w Środę Popielcową, że czytanie książek o Harrym Potterze jest niebezpieczne dla dzieci i może być wprowadzeniem do satanizmu. O. Amorth, 80-letni jezuita, główny egzorcysta Watykanu, który przeprowadził ponad 3000 egzorcyzmów od 1986 roku, powiedział – po raz kolejny – że “Poprzez czytanie Harry Pottera, dziecko jest wciągane w magię, a od tego jest tylko mały krok do Satanizmu i [kultu] Diabła”. Dodał też, iż “Nie ma wątpliwości, że odcisk Księcia Ciemności jest wyraźnie obecny w tych książkach”. “Zaczynasz od Harry Pottera, który ukazuje się jako sympatyczny czarownik, ale kończysz na [kontakcie z] Diabłem”.

Książki autorstwa J.K. Rowling o Harry Potterze były kilkakrotnie piętnowane przez przedstawieli Watykanu, w tym przez obecnego papieża Benedykta XVI. Również jeszcze jako kard. Ratzinger, ostrzegł on przed lekturą tych książek.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]