Japonia: Otwarcie przeoratu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Tokio

Aktualizacja: 2021-01-12 6:21 pm

Po 27 latach apostolatu w Japonii, Bractwo Kapłańskie św. Piusa X otworzyło przeorat w stolicy tego kraju. Ze względu na rozmaite trudności ceremonia otwarcia, zaplanowana na wrzesień zeszłego roku, musiała zostać przełożona i odbyła się w pierwszą sobotę nowego roku (2 stycznia). W przeoracie Matki Boskiej Gwiazdy Zarannej (Stella Matutina) będzie na stałe mieszkało dwóch kapłanów.

Ks. Tomasz Onoda FSSPX w kaplicy tokijskiego przeoratu

Od czasu swoich święceń kapłańskich w czerwcu 1993 r. nowo mianowany przeor, ks. Tomasz Onoda FSSPX, nieustannie podróżował z Filipin do Japonii, aby prowadzić apostolat w swojej ojczyźnie. Do pomocy został mu teraz przydzielony Francuz, ks. Stefan Demornex FSSPX. Pamiętajmy o modlitwach w intencji owocnej posługi obu kapłanów, aby Kraj Wschodzącego Słońca przylgnął do Słońca Sprawiedliwości. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę, aby Jej Niepokalane Serce zesłało deszcz łask na lud japoński!

Źródło

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121991 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]