Aktualizacja strony została wstrzymana

Japonia: Otwarcie przeoratu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Tokio

Po 27 latach apostolatu w Japonii, Bractwo Kapłańskie św. Piusa X otworzyło przeorat w stolicy tego kraju. Ze względu na rozmaite trudności ceremonia otwarcia, zaplanowana na wrzesień zeszłego roku, musiała zostać przełożona i odbyła się w pierwszą sobotę nowego roku (2 stycznia). W przeoracie Matki Boskiej Gwiazdy Zarannej (Stella Matutina) będzie na stałe mieszkało dwóch kapłanów.

Ks. Tomasz Onoda FSSPX w kaplicy tokijskiego przeoratu

Od czasu swoich święceń kapłańskich w czerwcu 1993 r. nowo mianowany przeor, ks. Tomasz Onoda FSSPX, nieustannie podróżował z Filipin do Japonii, aby prowadzić apostolat w swojej ojczyźnie. Do pomocy został mu teraz przydzielony Francuz, ks. Stefan Demornex FSSPX. Pamiętajmy o modlitwach w intencji owocnej posługi obu kapłanów, aby Kraj Wschodzącego Słońca przylgnął do Słońca Sprawiedliwości. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę, aby Jej Niepokalane Serce zesłało deszcz łask na lud japoński!

Źródło

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej (12 stycznia 2021) | https://news.fsspx.pl/2021/01/japonia-otwarcie-przeoratu-bractwa-kaplanskiego-sw-piusa-x-w-tokio/