46 proc. Bułgarów nie zamierza zaszczepić się przeciw Covid-19. „Szczepionka może być niebezpieczna”

Aktualizacja: 2021-01-12 6:21 pm

Prawie połowa Bułgarów nie ma zamiaru zaszczepić się przeciw Covid-19 – wynika z opublikowanego we wtorek sondażu agencji Gallupa, wykonanego w pierwszej dekadzie stycznia wśród 800 dorosłych obywateli.

Zaszczepić chce się 30 proc. Bułgarów, 23 proc. nie zdecydowało jeszcze, czy przyjmie szczepionkę. [..]

Według analityków Gallupa jedną z przyczyn niskiego zainteresowania kampanią szczepień jest obserwowany w ostatnich trzech tygodniach spadek liczby nowych zakażeń, który może wywoływać wrażenie, że największe niebezpieczeństwo minęło i epidemia ustępuje. Eksperci oceniają, że drugą przyczyną mogą być chaotyczne działania rządu w związku z kampanią szczepień. […]

Z publikowanych przez ministerstwo zdrowia danych i wypowiedzi jego przedstawicieli wynika, że dostawy szczepionek będą opóźnione i szczepienia obywateli spoza priorytetowych grup zaczną się najwcześniej w NCzas/PAP

Całość: Najwyższy Czas! (12 stycznia 2021)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121978 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]