Aktualizacja strony została wstrzymana

Jezuita zainauguruje modlitwą prezydenturę Joe Bidena

Prezydent-elekt USA Joe Biden poprosił członka zakonu jezuitów o rozpoczęcie modlitwą inauguracji jego prezydentury. Jezuita zgodził się; jest nim o. Leo O’Donovan, były rektor Uniwersytetu Georgetown. Czy upomni się o życie dzieci nienarodzonych?

Jak podaje National Catholic Reporter, liberalny amerykański portal piszący o Kościele katolickim, Joe Biden ma wśród jezuitów w USA przyjaciół i nierzadko z nimi współpracuje. W roku wyborczym zaangażował się w jezuicką zbiórkę na rzecz uchodźców. Dwa lata wcześniej napisał wstęp do książki o. O’Donovana SJ poświęconej kwestii imigrantów.

To czwarty przypadek w historii USA, w którym katolicki duchowny uczestniczyć będzie w inauguracji amerykańskiego prezydenta. Wcześniej wydarzyło się to przy okazji prezydentur Franklina D. Roosevelta w 1937 roku, Johna F. Kennedy’iego w roku 1961 oraz Donalda Trumpa cztery lata temu.

Problem w tym, że Joe Biden, choć jest formalnie jest katolikiem i uczestniczy w życiu sakramentalnym Kościoła, popiera budowę cywilizacji śmierci. Polityk deklaruje nie tylko akceptację obecnych regulacji aborcyjnych w USA, które skutkują setkami tysięcy zamordowanych dzieci co roku; Biden chciałby też finansować zabijanie dzieci z budżetu federalnego oraz przywrócić finansowanie mordowania dzieci za granicami USA.

Źródła: National Catholic Reporter, PCh24.pl.

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

@ Bezbożne zakony Jezuitów i Dominikanów należy rozwiązać a ci sprawiedliwi i pobożni ojcowie którzy tam są niech przejda do Kapucynów
Jasiu PUKWATERE

A ten jezuita to katolik czy tylko jezuita?
Bolek

jedną z modlitw zacznie od „Rodzicuo nasz” ;
Antyadolf

Tylko niech pamięta o poprawnym zakończeniu w myśl poprawnosci demokratów: Amen & woman
Andrzej

Powinni zacząć od egzorcyzmu nad Bidenem, może wtedy miałoby to jakiś sens…
nieświęty

W dużej mierze jezuici amerykańscy już nie są katolikami. Biden jest patolikiem, nie katolikiem.
Grzegorz

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-01-10) | https://www.pch24.pl/jezuita-zainauguruje-modlitwa-prezydenture-joe-bidena,81193,i.html

Skip to content