Jezuita zainauguruje modlitwą prezydenturę Joe Bidena

Aktualizacja: 2021-01-11 10:26 am

Prezydent-elekt USA Joe Biden poprosił członka zakonu jezuitów o rozpoczęcie modlitwą inauguracji jego prezydentury. Jezuita zgodził się; jest nim o. Leo O’Donovan, były rektor Uniwersytetu Georgetown. Czy upomni się o życie dzieci nienarodzonych?

Jak podaje National Catholic Reporter, liberalny amerykański portal piszący o Kościele katolickim, Joe Biden ma wśród jezuitów w USA przyjaciół i nierzadko z nimi współpracuje. W roku wyborczym zaangażował się w jezuicką zbiórkę na rzecz uchodźców. Dwa lata wcześniej napisał wstęp do książki o. O’Donovana SJ poświęconej kwestii imigrantów.

To czwarty przypadek w historii USA, w którym katolicki duchowny uczestniczyć będzie w inauguracji amerykańskiego prezydenta. Wcześniej wydarzyło się to przy okazji prezydentur Franklina D. Roosevelta w 1937 roku, Johna F. Kennedy’iego w roku 1961 oraz Donalda Trumpa cztery lata temu.

Problem w tym, że Joe Biden, choć jest formalnie jest katolikiem i uczestniczy w życiu sakramentalnym Kościoła, popiera budowę cywilizacji śmierci. Polityk deklaruje nie tylko akceptację obecnych regulacji aborcyjnych w USA, które skutkują setkami tysięcy zamordowanych dzieci co roku; Biden chciałby też finansować zabijanie dzieci z budżetu federalnego oraz przywrócić finansowanie mordowania dzieci za granicami USA.

Źródła: National Catholic Reporter, PCh24.pl.

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

@ Bezbożne zakony Jezuitów i Dominikanów należy rozwiązać a ci sprawiedliwi i pobożni ojcowie którzy tam są niech przejda do Kapucynów
Jasiu PUKWATERE

A ten jezuita to katolik czy tylko jezuita?
Bolek

jedną z modlitw zacznie od “Rodzicuo nasz” ;
Antyadolf

Tylko niech pamięta o poprawnym zakończeniu w myśl poprawnosci demokratów: Amen & woman
Andrzej

Powinni zacząć od egzorcyzmu nad Bidenem, może wtedy miałoby to jakiś sens…
nieświęty

W dużej mierze jezuici amerykańscy już nie są katolikami. Biden jest patolikiem, nie katolikiem.
Grzegorz

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121930 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]