Nowojorska uczelnia nie zatrudni chrześcijanki

Aktualizacja: 2009-08-4 4:54 pm

Od jesieni tego roku, dr Thio Li-ann, profesor Uniwersytetu w Singapurze, miała zacząć prowadzenie wykładów w uczelni prawniczej New York University Law School.  Niestety, wycofała ona swoją kandydaturę po tym jak lobby pro-homoseksualne działające na nowojorskiej uczelni zaprotestowało przeciwko jej zatrudnieniu. Powód: w 2007 roku prof. Thio sprzeciwiła się zniesieniu w Singapurze przepisów zabraniających dokonywania aktów homoseksualnych.

Prezydent katolickiej organizacji Catholic League, dr Bill Donohue, zainteresował się sprawą, skontakował się z władzami uczelni, jednak nie uzyskał od nich wyjaśnienia, pomimo tego, iż sam jest absolwentem i wykładowcą NYU oraz darczyńcą uczelni. Dziekan wydziału prawa, Richard Revesz nie raczył odpowiedzieć na list dr. Donohue, i choć przy każdej okazji zapewnia o “wielokulturowości i różnorodności” uczelni, najwyraźniej nie obejmuje ona chrześcijan.

Prof. Richard Revesz urodził się w Argentynie w żydowskiej rodzinie. Matka była szefem oddziału nowojorskiego banku Banque Nationale de Paris, a ojciec właścicielem firmy Revesz y Rado produkującej środki medyczne. W 1989 roku ożenił się z prof. Vicki L. Been, córką założycieli firmy AtoZ Industries, produkującej maszyny wykorzystywane w kopalniach. Ślubu udzieliła skrajnie lewicowa rabinka Margaret M. Wenig, znana założycielka żydowskich ruchów lesbijsko-homoseksualnych.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Catholic League | Above the Law
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12191 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]