Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowojorska uczelnia nie zatrudni chrześcijanki

Od jesieni tego roku, dr Thio Li-ann, profesor Uniwersytetu w Singapurze, miała zacząć prowadzenie wykładów w uczelni prawniczej New York University Law School.  Niestety, wycofała ona swoją kandydaturę po tym jak lobby pro-homoseksualne działające na nowojorskiej uczelni zaprotestowało przeciwko jej zatrudnieniu. Powód: w 2007 roku prof. Thio sprzeciwiła się zniesieniu w Singapurze przepisów zabraniających dokonywania aktów homoseksualnych.

Prezydent katolickiej organizacji Catholic League, dr Bill Donohue, zainteresował się sprawą, skontakował się z władzami uczelni, jednak nie uzyskał od nich wyjaśnienia, pomimo tego, iż sam jest absolwentem i wykładowcą NYU oraz darczyńcą uczelni. Dziekan wydziału prawa, Richard Revesz nie raczył odpowiedzieć na list dr. Donohue, i choć przy każdej okazji zapewnia o „wielokulturowości i różnorodności” uczelni, najwyraźniej nie obejmuje ona chrześcijan.

Prof. Richard Revesz urodził się w Argentynie w żydowskiej rodzinie. Matka była szefem oddziału nowojorskiego banku Banque Nationale de Paris, a ojciec właścicielem firmy Revesz y Rado produkującej środki medyczne. W 1989 roku ożenił się z prof. Vicki L. Been, córką założycieli firmy AtoZ Industries, produkującej maszyny wykorzystywane w kopalniach. Ślubu udzieliła skrajnie lewicowa rabinka Margaret M. Wenig, znana założycielka żydowskich ruchów lesbijsko-homoseksualnych.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Catholic League | http://www.catholicleague.org/release.php?id=1654 | Above the Law | http://abovethelaw.com/2009/07/dr_li-ann_thio_v_random_nyu_la.php#more

Skip to content