Iran zabrania testowania zagranicznych szczepionek na obywatelach kraju

Aktualizacja: 2021-01-10 6:18 pm

Zagraniczne firmy nie będą mogły testować szczepionek COVID-19 na Irańczykach, ogłosił w sobotę prezydent kraju Hassan Rouhani, przekazał Middle East Monitor.

Jak przekazał w niedzielę portal Middle East Monitor, prezydent Iranu Hassan Rouhani zapowiedział, że zagraniczne firmy nie będą mogły testować szczepionek na COVID-19 na obywatelach kraju.

„Zagraniczne firmy chciały dać nam szczepionki, żeby były testowane na Irańczykach. Ale ministerstwo zdrowia temu zapobiegło” – powiedział Rouhani w telewizyjnym przemówieniu, nie wymieniając firm ani nie podając dalszych szczegółów.

„Nasi ludzie nie będą urządzeniem testującym dla firm produkujących szczepionki” – dodał. „Kupimy bezpieczne szczepionki zagraniczne”.

Najwyższy przywódca ajatollah Ali Chamenei, powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są „niegodne zaufania” i prawdopodobnie próbowały rozprzestrzenić infekcję na inne kraje.

Iran rozpoczął próby na ludziach swojego pierwszego krajowego kandydata na szczepionkę COVID-19 pod koniec zeszłego miesiąca, mają one pomóc temu krajowi pokonać pandemię pomimo sankcji USA, które wpływają na jego zdolność do importu szczepionek.

[…]

Kresy.pl/Middle East Monitor

Całość: Kresy.pl (10 stycznia 2021)

 


 

Twitter usunął wpis ajatollaha Chamenei ostrzegający przed zachodnimi szczepionkami

Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei zabronił importu do tego kraju szczepionek na koronawirusa opracowanych w USA i Wielkiej Brytanii. Jego tweet ostrzegający przed tymi preparatami został usunięty przez administrację Twittera jako „dezinformacja”. Irański duchowny nie obawia się jednak szczepionek „z wiarygodnych miejsc”. […]

Całość: Kresy.pl (8 stycznia 2021)

 


 

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121889 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]