Aktualizacja strony została wstrzymana

Iran zabrania testowania zagranicznych szczepionek na obywatelach kraju

Zagraniczne firmy nie będą mogły testować szczepionek COVID-19 na Irańczykach, ogłosił w sobotę prezydent kraju Hassan Rouhani, przekazał Middle East Monitor.

Jak przekazał w niedzielę portal Middle East Monitor, prezydent Iranu Hassan Rouhani zapowiedział, że zagraniczne firmy nie będą mogły testować szczepionek na COVID-19 na obywatelach kraju.

„Zagraniczne firmy chciały dać nam szczepionki, żeby były testowane na Irańczykach. Ale ministerstwo zdrowia temu zapobiegło” – powiedział Rouhani w telewizyjnym przemówieniu, nie wymieniając firm ani nie podając dalszych szczegółów.

„Nasi ludzie nie będą urządzeniem testującym dla firm produkujących szczepionki” – dodał. „Kupimy bezpieczne szczepionki zagraniczne”.

Najwyższy przywódca ajatollah Ali Chamenei, powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są „niegodne zaufania” i prawdopodobnie próbowały rozprzestrzenić infekcję na inne kraje.

Iran rozpoczął próby na ludziach swojego pierwszego krajowego kandydata na szczepionkę COVID-19 pod koniec zeszłego miesiąca, mają one pomóc temu krajowi pokonać pandemię pomimo sankcji USA, które wpływają na jego zdolność do importu szczepionek.

[…]

Kresy.pl/Middle East Monitor

Całość: Kresy.pl (10 stycznia 2021)

 


 

Twitter usunął wpis ajatollaha Chamenei ostrzegający przed zachodnimi szczepionkami

Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei zabronił importu do tego kraju szczepionek na koronawirusa opracowanych w USA i Wielkiej Brytanii. Jego tweet ostrzegający przed tymi preparatami został usunięty przez administrację Twittera jako „dezinformacja”. Irański duchowny nie obawia się jednak szczepionek „z wiarygodnych miejsc”. […]

Całość: Kresy.pl (8 stycznia 2021)

 


 

Skip to content