Niemiecka prasa alarmuje: Lekarze i personel medyczny nie chcą się szczepić

Aktualizacja: 2021-01-10 6:18 pm

Podczas gdy większość mieszkańców Niemiec marzy o tym, żeby się wreszcie zaszczepić, personel szpitali i domów opieki mocno się ociąga – pisze „Deutsche Welle”.

W Niemczech została przeprowadzona bardzo mocna akcja promująca rozpoczęcie szczepień przeciwko Covid-19. Skutki tych działań – jak podaje niemiecka prasa – dalekie są nawet od zadowalających.

Podczas gdy wielu zwykłych obywateli nawet marzy o zaszczepieniu się, to tamtejszy personel medyczny jest dość sceptyczny, żeby nie powiedzieć – bardzo sceptyczny. Jak wynika z przeprowadzonych badań, spośród lekarzy tylko 73 proc. chce się zaszczepić, a z personelu pielęgniarskiego jedynie około 50 proc.

Będziemy mieli w Niemczech wystarczająco dużo szczepionek. Z miesiąca na miesiąc będziemy w stanie zaproponować je coraz większej liczbie osób, a w końcu każdemu, kto tego chce – powiedziała kanclerz Angela Merkel, która przekonuje, że ilość zaszczepionych przeciwko koronawirusowi będzie rosnąć.

mp/deutsche welle

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121887 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]