Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjski senator: Assange i Snowden mają szanse na Nobla

Szef WikiLeaks Julian Assange oraz były oficer NSA i CIA Edward Snowden są godni Pokojowej Nagrody Nobla, mają szansę zostać laureatami, uważa członek Międzynarodowego Komitetu Rady Federacji Siergiej Cekow.

Julian Assange i Edward Snowden zasługują na to, aby zostać laureatami Pokojowej Nagrody Nobla, zrobili wiele, aby uczynić nasz świat bezpieczniejszym, wskazali na agresję ze strony poszczególnych państw, które naruszają stabilność i prawo międzynarodowe” – powiedział Cekow Sputnikowi we wtorek.

Jednocześnie podkreślił, że o ogólnym poparciu dla Assange’a i Snowdena nie ma co mówić, ale „w zasadzie są szanse”.

Cekow zwrócił także uwagę na fakt, że Assange bardziej wycierpiał za swoje działania mające na celu ujawnianie „świata za kulisami”. Ma poważne problemy zdrowotne, przez wiele lat ograniczono mu swobodę poruszania się – podsumował parlamentarzysta.

https://pl.sputniknews.com/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2021-01-05)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: W dzisiejszych czasach wyróżnienia w rodzaju Pokojowej Nagrody Nobla są bardziej jakąś formą degradacji niż nobilitacji, zatem nie przysparzają ani honoru ani szacunku.

To po pierwsze, a po drugie, w czołowych rzędach kolejki po tegoroczną Nagrodę Nobla czekają już tacy zasłużeni dygnitarze jak Joe Biden wraz z Kamalą Harrisową; wielki autorytet wiary i tradycji katolickiej Franciszek-Bergoglio; nowy Jezus jako budowniczy Nowego Porządku Światowego – Ghebreyesus; no i niewątpliwie super-gwiazda o stabilnych poglądach – prof. zw. med. dr hab. dhc mult., w skrócie: geniusz Anthony Fauci. Tej śmietance przewodzi jednak ultra-pokojowy ruch sprawiedliwości społecznej, czyli Black Lives Matter i kto wie czy właśnie tej łagodej, spokojnej, zrównoważonej i harmonijnej drużynie nie przypadnie pokojowy Nobel.

Snowden i Assange to przy nich karły – karły reakcji, które trzeba tępić a nie nagradzać.

 


 

Skip to content