“Dzień bez lockdownu” we Włoszech. Rząd ogłosił, że w dniu 4 stycznia wirus przestaje atakować

Aktualizacja: 2021-01-4 10:07 am

„Dzień bez lockdownu” we Włoszech. Obywatele mogą wyjść z domu bez specjalnego zaświadczenia

4 stycznia 2021 roku będzie „dniem bez lockdownu” we Włoszech. Obywatele będą mogli do godz. 22.00, o której rozpocznie się godzina policyjna wyjść z domu na spacer i zakupy bez konieczności podania powodu w przypadku policyjnej kontroli.

Lockdown został wprowadzony we Włoszech w Wigilię Bożego Narodzenia i potrwa do co najmniej 7 stycznia. Władze kraju jeszcze nie zdecydowały, co będzie potem. Wiadomo jedynie, że „pracują nad przepisami”.

Dzień bez lockdownu nie oznacza, że wszystkie obostrzenia nie będą obowiązywać. Będą, ale w łagodniejszej formie. Władze zezwolą, aby obywatele oprócz godziny policyjnej od 22.00 do 5.00, wychodzili z domu bez potrzeby posiadania przy sobie specjalnego zaświadczenia z podanym powodem przemieszczania się. Będą mogli oni poruszać się jednak tylko po swojej gminie.

Ponadto przez jeden dzień mogą być otwarte wszystkie sklepy, nie tylko te z artykułami pierwszej potrzeby. Z kolei bary i restauracje nadal mogą sprzedawać żywność i napoje tylko na wynos lub z dostawą do domu.

Utrzymany został przepis zezwalający jedynie dwóm osobom dorosłym złożyć wizytę u kogoś w prywatnym domu. Mogą im towarzyszyć dzieci w wieku do 14 lat.

Za naruszenie przepisów o walce z pandemią grożą kary od 400 do 1000 euro. Są one wyższe, gdy osoba łamiąca te reguły robi to poruszając się samochodem.

Źródło: rmf24.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Czyli 4 stycznia wirus wziął sobie urlop ale 5 znowu będzie polował na spacerowiczów?
Rose

Za dobre sprawowanie wypuscili ich z karceru na spacerniak. Żeby tylko nie zwariowali z tego wielkiego szczęścia!
Antek Klawisz

Tresura, tresura i jeszcze raz tresura trwa!
Zawodowy Polak

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-01-04) -- [Org. tytuł: « „Dzień bez lockdownu” we Włoszech. Obywatele mogą wyjść z domu bez specjalnego zaświadczenia»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]