Aktualizacja strony została wstrzymana

Poznań: Mandat za zbyt głośnie dzwony. Inspektorów nasłali niezadowoleni mieszkańcy

Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na jedną z poznańskich parafii mandat za zbyt głośno bijące kościelne dzwony. Ich dźwięk zaczął przeszkadzać niektórym mieszkańcom. Jako, że dzwony regulacji głośności nie mają, zapewne będą musiały zamilknąć, by parafia nie narażała się na kolejne kary.

Sprawa dotyczy parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. Okazało się, że dzwony zaczęły przeszkadzać niektórym mieszkańcom, którzy poskarżyli się do Inspektoratu Ochrony Środowiska. Ten zaś nałożył na parafię mandat.

„Do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom. Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu, został wypisany mandat w kwocie 300 złotych” – poinformowała parafia.

Urzędnicy zalecili wyciszyć dzwony. W przeciwnym razie parafia będzie musiała liczyć się z kolejnymi karami. W praktyce oznacza to, że dzwony będą musiały być całkowicie wyłączone.

Kościelne dzwony w ostatnich latach były przedmiotem kilku sporów. W 2017 roku kary zostały nałożone na kilka rybnickich kościołów. Podobne kary otrzymały parafie w Opolu i Lubsku.

Źródło: poznancr.pl, polsatnews.pl

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-12-30) | https://www.pch24.pl/poznan--mandat-za-zbyt-glosnie-dzwony--inspektorow-naslali-niezadowoleni-mieszkancy,80968,i.html

Skip to content