Poznań: Mandat za zbyt głośnie dzwony. Inspektorów nasłali niezadowoleni mieszkańcy

Aktualizacja: 2020-12-30 11:04 am

Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na jedną z poznańskich parafii mandat za zbyt głośno bijące kościelne dzwony. Ich dźwięk zaczął przeszkadzać niektórym mieszkańcom. Jako, że dzwony regulacji głośności nie mają, zapewne będą musiały zamilknąć, by parafia nie narażała się na kolejne kary.

Sprawa dotyczy parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. Okazało się, że dzwony zaczęły przeszkadzać niektórym mieszkańcom, którzy poskarżyli się do Inspektoratu Ochrony Środowiska. Ten zaś nałożył na parafię mandat.

„Do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom. Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu, został wypisany mandat w kwocie 300 złotych” – poinformowała parafia.

Urzędnicy zalecili wyciszyć dzwony. W przeciwnym razie parafia będzie musiała liczyć się z kolejnymi karami. W praktyce oznacza to, że dzwony będą musiały być całkowicie wyłączone.

Kościelne dzwony w ostatnich latach były przedmiotem kilku sporów. W 2017 roku kary zostały nałożone na kilka rybnickich kościołów. Podobne kary otrzymały parafie w Opolu i Lubsku.

Źródło: poznancr.pl, polsatnews.pl

MA

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121541 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]