Aktualizacja strony została wstrzymana

Francja w oparach absurdu. Publiczne radio ocenzurowało reklamę z powodu słowa „chrześcijanie”

Stacja France Inter ocenzurowała reklamę stowarzyszenia od wielu dekad pomagającego wyznawcom Chrystusa na Wschodzie. Czy w ramach troski o neutralność religijną Francuzi będą musieli udawać, że chrześcijanie nie istnieją i nigdy nie istnieli?

Stowarzyszenie L’Oeuvre d’Orient działa od 164 lat i pomaga chrześcijanom na Wschodzie kierując do nich wsparcie natury medycznej i edukacyjnej. W wielu krajach prowadzi szkoły, szpitale i przychodzie.

Ponadto, jak każdy zamawiający reklamy w radio, płaci za emisję. Pieniądze pochodzą ze zbiórek. Mimo tego publiczny nadawca zdecydował się na cenzurę gdyż – jak twierdzi – spora grupa słuchaczy nie chce reklam zakłócających neutralność religijną.

Jednocześnie właściciel France Inter – serwis prasowy Radio France – zapewnia, że stacja chce pomóc L’Oeuvre d’Orient, dlatego zaproponowano alternatywę. Zamiast mowy o chrześcijanach na Wschodzie akceptowalna przez nadawcę reklama winna wspominać o działaniach pomocowych skierowanych na Bliski Wschód.

Propozycję skrytykował biskup Pascal Gollnisch, który zaapelował o mediację oraz zmianę absurdalnej decyzji będącej, jego zdaniem, objawem karykatury sekularyzmu. Czy nie jest jednak odwrotnie i tego typu działania stanowią właśnie kwintesencję francuskiego modelu „rozdziału państwa od Kościoła”?

Źródło: interia.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-12-08) | https://www.pch24.pl/francja-w-oparach-absurdu--publiczne-radio-ocenzurowalo-reklame-z-powodu-slowa-chrzescijanie,80447,i.html

Skip to content