Aktualizacja strony została wstrzymana

Prof. Simon mówi o „epidemicznym holokauście” i chce, by niezaszczepieni płacili odszkodowania

Na świecie trwa szczepionkowy wyścig. Koncerny farmaceutyczne chcą sprzedawać swoje produkty, mimo że nie zostały one dokładnie przebadane oraz nieznane są ich długofalowe skutki. Tymczasem dolnośląski konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału chorób zakaźnych szpitala we Wrocławiu wygłasza polityczne tezy. Prof. Krzysztof Simon postuluje także obowiązkowe odszkodowania, które niezaszczepieni mieliby wypłacać, jeśli zakażą innych.

Portal Medonet.pl zapytał prof. Simona o konieczność przeprowadzenia przez rząd kampanii społecznej, nakłaniającej Polaków do szczepień. – Oczywiście, że trzeba się z takim komunikatem do społeczeństwa przebijać. Bo przecież mamy do czynienia z epidemicznym holokaustem, idziemy na zwarcie ze śmiercią. Niestety, na razie takich dobitnych działań nie widzę – mówił Simon.

Póki co, rządzący podejmują radykalne kroki w zupełnie innych sprawach, dalej skłócają społeczeństwo i to w okresie epidemii. Na przykład wysyłają policję uzbrojoną w pałki teleskopowe przeciw kobietom domagającym się swoich praw. Apeluję więc: może czas skończyć z tego rodzaju akcjami, a energię przekierować tam, gdzie to potrzebne i namawiać Polaków do szczepień. Rozmową, argumentami, perswazją, wyjaśnianiem problemu. Przecież z powodu COVID-19 w Polsce dziennie umiera ponad 500 osób. To miesięcznie około 15 tysięcy ludzi, którzy mimo współchorobowości mogliby żyć – grzmiał lekarz.

Zdaniem Simona, nie do wszystkich jednak „dotrze” propagandowy przekaz. – Ale ludzie mniej wykształceni albo po prostu z ograniczonym intelektem w dalszym ciągu nie pojmą, że powinni się szczepić, bo w ten sposób ochronią swoje własne życie i zdrowie. Czy komuś zależy na ośmieszaniu Polaków? Może komuś z zewnątrz? Wystarczy podesłać kasę skrajnej prawicy i skrajnej lewicy, a kolejny bałagan w kraju gotowy – twierdził.

Co więcej, medyk wspomniał o… unijnym mechanizmie powiązania funduszy z praworządnością. – Już teraz cała Europa śmieje się z nas, że walczymy z praworządnością i powoli już na całym świecie zaczynają mieć nas za zwykłych głupoli mieszkających w cudacznym kraju, w którym minister sprawiedliwości walczy ze sprawiedliwością, gdzie na własne życzenie rezygnujemy z pieniędzy Unii Europejskiej w sytuacji, kiedy z powodu pandemii gospodarki światowe pogrążają się w kryzysie. 25 krajów uważa, że kasę trzeba połączyć z praworządnością. I słusznie – ocenił ordynator oddziału zakaźnego.

Padło także pytanie, dlaczego Polacy „mają problem ze szczepieniami”, skoro aż 80 proc. Niemców szczepi się na grypę, a u nas tylko 4 proc. obywateli. – Nie wiem, dlaczego my jako naród jesteśmy tacy dziwaczni – stwierdził Simon. – Kwestionujemy wartość szczepień wymyślając najbardziej absurdalne argumenty, między innymi ten o autyzmie jako konsekwencji podawania szczepionek. Przecież to bełkot i – podkreślam – przerażający przykład piramidalnej głupoty. Nie można powtarzać idiotyzmów – dodał.

W ocenie lekarza, działalność „antyszczepionkowców” jest „szkodliwa, antyspołeczna i antypaństwowa, niezależnie od tego, kto akurat sprawuje rządy”.

Przyznał również, że należałoby karać za takie poglądy. – Przede wszystkich zabierać dyplomy lekarzom, bo niestety są tacy, którzy wygłaszają takie głupstwa. W innych krajach tego rodzaju restrykcje przecież są podejmowane – mówił.

Medyk odniósł się także do „dobrowolności” szczepień, postulując obowiązkowe odszkodowania od niezaszczepionych. – Oczywiście, każdy ma prawo do decydowania – szczepić się, czy się nie szczepić. Jeśli jednak taki osobnik nie zdecyduje się zaszczepić, to musi ponieść konsekwencje. I gdy zachoruje, za świadczenie usług medycznych w publicznej służbie zdrowia to chyba powinien płacić z własnej kieszeni. No i płacić odszkodowanie jeśli zakazi innych, a to już powinno być obligatoryjne. Przy obecnych technikach biologii molekularnej to można dość łatwo udowodnić – grzmiał prof. Krzysztof Simon.

Źródło: medonet.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

raddos
Rozumiem, ze nazista szczepionkowy „prof” simon w razie powiklan bedzie placil odszkodawania szczepionym.

polakos
i jak tu nie twierdzić że maseczki szkodzą.

gość3
o ty cwaniaku, czekaj, dosięgnie cię ręka sprawiedliwości. tu jest Polska, a nie korea pn. rozliczymy cie!1

Wuk
Patrzcie jak zrobili z nas własność państwową.

Paweł
Pieprzony nazista

max
Jest jakaś kara dla takich „koncernowych” debili?

Nikt taki
Skoro szczepionka daje odporność to niech ci co jej chcą szczepią się i żyją sobie odporni. Reszta ludzi to dorosłe osoby które z własnej i nieprzymuszonej woli się nie zaszczepią i z własnej i nieprzymuszonej woli (być może) będą sie nawzajem zarażać. Mają do tego prawo i reszcie ch*j do tego. Pierdolenie o jakichś odszkodowaniach to robienie kurwy z logiki.

Prawdziwy czlowiek
No dokładnie, jeśli szczepionka jest skuteczna, to zaszczepieni się nie zarażą, proste.

Elo_Mateo
Bardzo cieszę się z takich wypowiedzi bo Polacy mają szanse sami zobaczyć z kim mamy doczynienia – to nie są ludzie, którzy chca naszego dobra, czy to przekupieni lekarze czy nasz Sz. P. Premier Mateusz M. Wierze, że wyjdziemy na ulice jak będzie trzeba. Nie damy się tak łatwo :)

asdf
Pan Simon często powtarza że sam się kiedyś szczepił na grypę i dostał takiego odczynu poszczepiennego że ledwo go odratowali. Ale widać dalej poleca to innym. To normalne? Aaaa
A od x lat chorzy na HIV nie płacą ofiarom. Gruzlica, grypa nie są tak popularne zeby dostać status odszkodowawczy. Szkoda.

Za: Najwyższy Czas! (7 grudnia 2020) | https://nczas.com/2020/12/07/prof-simon-mowi-o-epidemicznym-holokauscie-i-chce-by-niezaszczepieni-placili-odszkodowania/

Skip to content