Aktualizacja strony została wstrzymana

Facebook zadba o niezakłóconą promocję masowych szczepień

Już w najbliższym czasie ze znacznie większym trudem będą przebijać się do publicznej wiadomości krytyczne informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19. Wszystko to za sprawą Facebooka, który w szczerej trosce o nasze zdrowie zapowiada wycinanie takich postów.

„Biorąc pod uwagę niedawne doniesienia, że szczepionki COVID-19 wkrótce pojawią się na całym świecie, w nadchodzących tygodniach zaczniemy usuwać z Facebooka i Instagrama fałszywe twierdzenia dotyczące tych szczepionek, obalone przez ekspertów ds. zdrowia publicznego” – pisze w swym biuletynie koncern Marka Zuckerberga.

Jak precyzuje Facebook, zasady dotyczące cenzurowania negatywnych informacji o szczepieniach mogą dotyczyć „fałszywych twierdzeń dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności, składników lub skutków ubocznych szczepionek. Na przykład usuniemy fałszywe twierdzenia, że ​​szczepionki COVID-19 zawierają mikroczipy lub cokolwiek innego, czego nie ma na oficjalnej liście składników szczepionek” – czytamy w komunikacie.

„Usuniemy również teorie spiskowe dotyczące szczepionek COVID-19, o których wiemy, że są dziś fałszywe: tak jak to, że określone populacje są używane bez ich zgody do testowania bezpieczeństwa szczepionki” – zapowiada koncern.

Facebook zapowiada elastyczne aktualizowanie zasad dotyczących moderowania treści, w zależności od wytycznych organów zdrowia publicznego.

„Grupa non-profit First Draft poinformowała w listopadzie, że 84 procent interakcji generowanych przez treści „spiskowe” dotyczące szczepionek pochodziło ze stron umieszczonych na Facebooku oraz należącej doń platformy udostępniania zdjęć Instagram” – pisze z kolei w kontekście wspomnianych tu zapowiedzi amerykański portal Breitbart.com.

Źródła: about.fb.com, breitbart.com

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-12-06) | https://www.pch24.pl/facebook-zadba-o-niezaklocona-promocje-masowych-szczepien-,80419,i.html

Skip to content