Pożar w Kościele Wszystkich Narodów na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Zatrzymano podejrzanego Żyda

Aktualizacja: 2020-12-5 2:14 pm

Izraelska policja aresztowała w piątek mężczyznę żydowskiej narodowości, po tym jak podpalił wnętrze Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się na Górze Oliwnej w Jerozolimie – poinformował Jerusalem Post.

Jak poinformował portal Jerusalem Post, w piątek doszło do podpalenia Kościoła Wszystkich Narodów mieszczącego się na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Izraelska policja zatrzymała podpalacza, okazał się nim 49 letni mężczyzna narodowości żydowskiej.

Policja podejrzewa, że w tym przypadku katolicki kościół stał się ofiarą „przestępstwa spowodowanego nienawiścią”

Mężczyzna przebywając w kościele rozlał łatwopalny płyn, a następnie go podpalił. Według policyjnych raportów. Strażnik kościoła zauważył mężczyznę i zatrzymał go do czasu przybycia policji. Straż pożarna przekazała, że na miejsce zdarzenia przybyły cztery drużyny. Po przyjeździe zauważyli pożar, który „na szczęście nie rozprzestrzenił się na cały kościół”.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a szkody były ograniczone. Na nagraniach wideo można zobaczyć fragmenty spalonej podłogi obok kilku lekko zwęglonych ławek.

Wadie Abunassar, doradca zgromadzenia ordynariuszy katolickich, powiedział, że są oni „wdzięczni Bogu”, że wyrządzono niewiele szkód i nikt nie został ranny. Podziękował również policji za szybką pracę mającą na celu aresztowanie mężczyzny, który spowodował szkody. „Mamy nadzieję na poważne dochodzenie, szczególnie w odniesieniu do motywu, ponieważ jeśli rzeczywiście podejrzewa się, że motyw jest rasistowski, to moim zdaniem należy wyciągnąć wiele wniosków” – dodał Abunasser.

Jego zdaniem „wnioski należy wyciągnąć w dziedzinie bezpieczeństwa, ale także edukacji, bo wydaje się, że ludzie tutaj tak naprawdę nie promują współistnienia opartego na wzajemnym szacunku wszystkich wiernych Ziemi Świętej”.

Kresy.pl/JPost

Za: Kresy.pl (5 grudnia 2020) -- [Org. tytuł: « Pożar w Kościele Wszystkich Narodów na Górze Oliwnej w Jerozolimie, zatrzymano mężczyznę żydowskiej narodowości»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121029 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]