Aktualizacja strony została wstrzymana

WHO jest przekonana, że wynalezienie szczepionki nie zakończy pandemii. Apel o „czujność”

Ostatnie postępy w zakresie szczepionek przeciwko Covid-19 są pozytywne, ale Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że doprowadziło to do coraz większego przekonania, że pandemia dobiegła końca – powiedział w piątek dyrektor generalny tej organizacji Tedros Ghebreyesus.

Postęp w zakresie szczepionek daje nam siłę i możemy teraz zacząć widzieć światło na końcu tunelu. Jednak WHO obawia się, że istnieje coraz większe przekonanie, że pandemia Covid-19 się skończyła – podkreślił Ghebreyesus.

Dodał, że pandemia ma jeszcze długą drogę do przebycia, i że decyzje podjęte przez obywateli i rządy określą jej przebieg w krótkim okresie i to, kiedy ostatecznie się zakończy.

Wiemy, że to był ciężki rok i ludzie są zmęczeni, ale w szpitalach, które pracują na najwyższych obrotach, sytuacja jest najtrudniejsza z możliwych – powiedział dyrektor generalny WHO.

To samo powiedział czołowy ekspert WHO ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan. Zaznaczył on, że pojawienie się kilku skutecznych szczepionek przeciwko Covid-19 i towarzyszący temu optymizm nie może osłabić naszej czujności, gdyż nie wyeliminują one wirusa.

Szczepionki nie oznaczają zero Covid-19 – zapowiedział Ryan, wyjaśniając, że same szczepionki „nie będą w stanie wykonać całej pracy”.

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-04)

Skip to content