Aktualizacja strony została wstrzymana

W najbliższą niedzielę – do pracy! Prezydent nowelizację ustawy podpisał… w piątek

Rządzący w swoim stylu – w ostatniej chwili i rzutem na taśmę – zmienili przepisy w sprawie niedzieli handlowych. Ustawę znoszącą wolną dla pracowników handlu niedzielę 6 grudnia roku 2020 prezydent podpisał w piątek 4 grudnia. Niewiele wcześniej, bo w środę 2 grudnia, poparł ją Senat.

Na mocy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli ustawy „covidowej” zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał 6 grudnia. Do tej pory przepisy umożliwiały otwieranie sklepów wyłącznie w dwie niedziele poprzedzające święta. W tym roku byłyby to dni 13 i 20 grudnia.

Politycy swoją decyzję tłumaczą przede wszystkim względami epidemicznymi. Mając bowiem świadomość restrykcji sanitarnych dotyczących sklepów, a zarazem wzmożonego ruchu zakupowego w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, postanowili umożliwić klientom „rozłożenie” zakupów w czasie co powinno – ich zdaniem – ułatwić bezpieczne nabywanie produktów.

Źródło: interia.pl / wp.pl

MWł

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

A kiedy drukowanie wyroku TK?! Tu jakoś rządzący nie potrafią/boją się zakasać rękawów. Panie Duda, to że pański wniosek do wyroku TK nie przeszedł nie oznacza, że ekskomunika, którą sam Pan sobie nałożył, przestaje działać!
magis

No bardzo ciekawe….do galerii na zakupy można a biskupi dają dyspenzy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.Ciekawe konstelacje panują w naszym Kraju.
Andrzej-HN

Raczej umożliwiono super i hipermarketom o zagranicznym kapitale, na pozbieranie pieniądza z rynku. Jak zwykle zagraniczne korporacje górą, do bieda sklepu ludzie na zakupy nie pójdą. Znowu obłowi się obcy kapitał.
ot co

Skandal. Brak szacunku nie tylko dla dnia Pańskiego ale i dla pracowników, tym bardziej, że dwie kolejne niedziele są handlowe.
raf

Hipokryci.
Kris

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-04)

Skip to content