Aktualizacja strony została wstrzymana

Adam Niedzielski: Celem jest zaszczepienie 70-80 proc. populacji. Chcemy zaproponować „pakiet udogodnień” dla tych osób, które się zaszczepią

Mamy nadzieję, że będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, ale cele, które stawiamy, są bardziej ambitne. Premier Mateusz Morawiecki stawia nam cel, żebyśmy zaszczepili powyżej 70-80 proc. populacji i do tego będziemy dążyli – powiedział dzisiaj szef MZ Adam Niedzielski. […]

„Na pewno wszystkie nasze wysiłki, które będziemy realizować – w kampanii komunikacyjnej, ale nie tylko, bo planujemy też rozwiązanie takie, że chcemy zaproponować pewien pakiet udogodnień dla tych osób, które się zaszczepią – to w tej sytuacji mamy nadzieję, że na pewno będziemy przekraczali próg 50-60 proc. zaszczepionej populacji, co byłoby już ogromnym sukcesem” – zaznaczył minister zdrowia. […]

Całość: Nasz Dziennik (2 grudnia 2020)

 


 

Grzegorz Braun zadaje pytania w sprawie szczepionek. Rząd Morawieckiego milczy

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego jak na razie milczy w sprawie pytań, które przedstawił poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Termin na udzielenie odpowiedzi jeszcze nie minął, jednak wcześniej Kancelaria Premiera odpowiedziała stowarzyszeniu STOP NOP, iż nie posiada informacji na żadne z zadanych pytań.

– Poseł Grzegorz Braun skierował do polskiego rządu szereg pytań ws szczepień p-ko SARS-CoV-2 – informuje Włodzimierz Skalik z Konfederacji Korony Polskiej. Poniżej lista pytań:

1. Z jakimi producentami rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowy dotyczące zakupu szczepionek przeciwko SARS-CoV-2?
Reklama

2. Czy producenci zakupionych przez polski rząd szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 zostaną zwolnieni z odpowiedzialności za niepożądane działania swoich produktów?

3. Czy lekarze zostaną zwolnieni z odpowiedzialności za błędy medyczne związane z kwalifikacją do szczepienia przeciwko SARS-CoV-2?

4. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie obowiązkowa?

5. Czy jest możliwe zastosowanie przymusu bezpośredniego lub tzw. miękkich form przymusu (np. ograniczenia dot. życia prywatnego, podróży, pracy lub edukacji) wobec obywateli RP, którzy nie wyrażą zgody na dobrowolne poddanie się ww. szczepieniu? Jeśli tak, to w jakich okolicznościach?

5. Czy w przypadku gdyby szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 powodowała powikłania, rząd polski przewiduje stworzenie funduszu odszkodowawczego dla poszkodowanych?

6. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, ma w swoim składzie adiuwanty, jeśli tak, to jakie i czy zostały one przebadane pod względem bezpieczeństwa wykorzystania ich u ludzi?

7. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, została przebadana pod względem bezpieczeństwa jej wykorzystania u ludzi oraz możliwych skutków, działań niepożądanych w perspektywie zarówno krótkoterminowej, jak i długoterminowej?

8. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, powoduje powstanie odporności dożywotniej? Jeśli nie, to w jakim czasie?

9. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, przeszła badania bezpieczeństwa pierwszej, drugiej i trzeciej fazy?

10. Czy szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę, była badana w zakresie jej bezpieczeństwa z prawdziwym placebo?

11. Na czym będzie polegało sprawdzenie bezpieczeństwa szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 producenta, z którym rząd polski podpisał lub planuje podpisać umowę? Czy w ogóle planowane są takie działania? Jeśli tak, to czy rząd polski będzie miał dostęp do dokumentacji producenta dotyczącej skuteczności i bezpieczeństwa zakupionej szczepionki?

12. Czy rząd polski planuje przeprowadzić własne badania bezpieczeństwa szczepionki przeciwko SARS-CoV-2? Jeśli tak, to na czym te badania mają polegać i kiedy zostaną przeprowadzone?

13. Czy w przyjętej 22 października 2020 r. przez Sejm nowelizacji ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) wprowadzono m.in. zmiany pozwalające Radzie Ministrów nałożyć w drodze rozporządzenia obowiązek stosowania określonych środków profilaktycznych i zabiegów (nowy ustęp 4a art. 46b) między innymi w celu nałożenia przez Radę Ministrów obowiązku wykonywania szczepień przeciwko SARS-CoV-2, czy też zapis ten nie dotyczy szczepień pomimo sformułowania dotyczącego obowiązku stosowania środków profilaktycznych?

14. W procesie produkcji których z zakupionych przez rząd polski szczepionek bądź planowanych do zakupu wykorzystano zarodkowe ludzkie linie komórkowe z aborcji?

15. Czy producenci wspomnianych szczepionek wyeliminowali zjawisko wzmocnienia infekcji wirusowej zależnej od przeciwciał, ADE (z ang. antibody-dependent enhancement of infection), kiedy to szczepienia powodują wzmocnienie przebiegu kolejnej infekcji?

16. Które ze wspomnianych szczepionek wykorzystują technologię informacyjnego RNA i mRNA i czy tego typu produkty były dotychczas zatwierdzane przez organy regulacyjne?

17. W jaki sposób zostanie zagwarantowany system dystrybucji i realizacji szczepień z należytą temperaturą przechowywania (nawet do – 80 stopni Celcjusza)?

18. Czy wyniki badań wspomnianych szczepionek były recenzowane przez niezależnych naukowców i publikowane w czasopismach medycznych, a badania nadzorowane przez niezależnych od producentów obserwatorów?

19. Minister Andrzej Niedzielski powiedział: „Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi”. Na czym opiera się koncepcja zaszczepienia ozdrowieńców?

20. Czy planowanie, o którym mowa w pytaniu powyżej, zakłada – wbrew temu, co twierdził premier Mateusz Morawiecki – wpisanie szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 na listę szczepień obowiązkowych? Jeśli nie, to jakie mechanizmy „zachęty” do szczepienia planuje wdrożyć rząd, by zrealizować plan, o którym mówił minister zdrowia?

21. Pan premier powiedział publicznie, że według danych naukowców z firmy Pfizer „szczepionka nie ma skutków ubocznych”. Pan premier zaufał im na słowo, czy jest w posiadaniu jakichkolwiek badań, dowodów na potwierdzenie tej tezy?

Za: Najwyższy Czas! (2 grudnia 2020)

 


 

Bonus dla zaszczepionych na Covid-19. Dostaną dokument pomocny na rynku pracy

Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, akcja masowego szczepienia Polaków na Covid-19 ma się rozpocząć w lutym lub w marcu. W tym celu powstanie Centralny Rejestr Szczepień przeciwko koronawirusowi, zbierający dane o terminie i ważności szczepienia, oraz generujący certyfikat mogący okazać się potrzebny na rynku pracy.

Akcja masowego szczepienia Polaków rozpocznie się w lutym lub marcu. Wcześniej zaszczepieni zostaną lekarze, ale prawdopodobnie także pielęgniarki, ratownicy medyczni i farmaceuci. Rząd zakupił 45 mln dawek preparatu, a szczepienia będą darmowe i dobrowolne.

Jednak jak wynika z informacji przekazanych przez Ministra Zdrowia, rządzący oczekują wyszczepialności na poziomie 70-80 proc. społeczeństwa. Obecnie trwają prace nad zachętami do poddania się szczepieniom większości Polaków.

Reporterzy RMF FM dotarli do szczegółów logistycznych programu. Powstanie Centralny Rejestr Szczepień, który będzie centralną bazą zaszczepionych. Po zarejestrowaniu pozwoli kierować chętnych do konkretnych punktów na szczepienie i pilnować, kto jaką szczepionką i kiedy był szczepiony. To istotne, bo chodzi też o pilnowanie, by osoby szczepione przyjęły po trzech tygodniach drugą dawkę.

I trzecia rozważana funkcja celowości powstania bazy – rejestr pozwoli wygenerować dokument, który będzie potwierdzeniem, że dana osoba została zaszczepiona. To może być ważny dokument na rynku pracy, a więc i zachęta do szczepienia.

Źródło: rmf24.pl
PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

A gdzie ochrona danych wrażliwych ?
Leliwa

Wystarczy odwolac sie do Konstytucji o rownym traktowaniu obywateli przez prawo!
Maly polityk

Jeden aspekt tego jest nawet pozytywny. Wiadomo będzie, że jeśli będzie potrzeba kogoś myślącego samodzielnie stanowiska kierownicze na przykład, to ten bez takiego certyfikatu będzie lepszym kandydatem.
Nickt

Jest znacznie gorzej niż w PRLu. Kiedyś kacyki z rodzinami po wybuchu w czarnobylu wcześniej dostali płyn lugola, dziś nie dostaną śmiercionośnej szczepionki. W sumie nie widzę już różnicy w upokarzaniu społeczeństwa przez pis, po, ko, psl, slgbt+
Janko Valski

Ta dobrowolność stoi w zbyt jaskrawej sprzeczności z oczekiwaniem wyszczepialności – tfu, co za obrzydliwe słowo – na pułapie 70-80%, żeby można w nią wierzyć bez obaw, że za chwilę stanie się obowiązkowością, zwłaszcza w świetle ustawy o środkach przymusu wobec osób odmawiających poddania się interwencjom medyczym. To tak jak było z wyjazdami na Wielkanoc: MZ Szumowski przed kamerami ich dobrotliwie nie rekomendował, ale w rozporządzeniu, choć nielegalnym, z tupetem zabraniał i penalizował, zaś policji nakazano wzmożone kontrole i karanie za byle co. Poza tym, skoro po pierwszej dawce ma być ok. 2-tyg. kwarantanna, tzn., jak ktoś słusznie już zauważył, że zaszczepieni mogą zarażać zdrowych niezaszczepionych, czyli głównie dotychczas zdrowych członków rodziny, a oprócz tego, że docelowo chodzi o kolejną falę lockdownu na mega skalę, by powalić lub zadłużyć resztki firm. Jedynym ratunkiem jest masowa samorezygnacja, by nie zaorać całego kraju. Bo sługa niszczy suwe-
rena

Proszę zapoznać się z ulotką tego diabelskiego leku…
Paweł

Od momentu rozpoczęcia pandemi zaczęła się III wojna światowa. Wojna szatana z ludzkością. Większość ludzi nie jest tego świadoma i nie wierzy że covid jest tylko pretekstem do zatrzymania gospodarki i obowiązkowych szczepień bo bez nich za chwilę nic nie kupimy, nie znajdziemy pracy i nie wsiądziemy do samolotu.
Zofia

Oto żałosna pisowska prawica
Joj

Według Daily Telegraph ?Ludzie, którzy się zaszczepią, będą musieli trzymać się tych samych zasad, co wszyscy inni, ponieważ nie wiemy, czy szczepionka powstrzyma ludzi przed nosicielstwem wirusa i przekazywaniem go innym…” – czyli upadła obłudna narracja, ze mamy się szczepić, żeby chronić innych.
Samanta

„Szczepienia będą darmowe i dobrowolne. JEDNAK /…/ rządzący OCZEKUJĄ wyszczepialności na poziomie 70-80 proc. społeczeństwa.” Skoro JEDNAK OCZEKUJĄ wyszczepialności na poziomie 2x wyższym od deklarowanej chęci społeczeństwa, to owo OCZEKIWANIE brzmi jak kategoryczny nakaz obwarowany groźbą w stylu BO JAK NIE, TO… No więc właśnie, jak suweren, mimo tzw. zachęt, nie spełni OCZEKIWAŃ swych tymczasowych przedstawicieli, to co? Czy wtedy szczepienia staną się obowiązkowe pod jakąś karą? I co to znaczy, że „powstanie Centralny Rejestr Szczepień, który /…/po zarejestrowaniu pozwoli kierować chętnych do konkretnych punktów na szczepienie i pilnować, kto jaką szczepionką i kiedy był szczepiony.” Czy to znaczy, że osoby niewygodne będą szczepione trucizną, a farmakomafia i osoby wobec niej służalcze będą szczepione prawidłowo? I co z komunikatami Interpolu, że może dojść do podrabianych szczepionek itd.?
Bez sensu

Czyli szczepienia dobrowolne ale jeżeli się nie zaszczepisz to będzie problem ze znalezieniem pracy czyli to przymus. Jak to ładnie brzmi. Słowacy już w galeriach handlowych sprawdzają wyrywkowo kto miał test zrobiony. Kto nie miał ten nie wejdzie. Przypominają się sceny z filmu SF Człowiek demolka o idealnym świecie przyszłości kontrolowanym przez jedną korporację…
Kylo

Obowiązkowe nie będzie, ale rządy wprowadzą tzw ;preferencje” dla zaszczepionych. Pierwszeństwo do lekarza, itp. I tak krok po kroku poprzez owe preference wymusi się na wszystkich „dobrowolne szczepienie”.
Lech

Zaraz skończy się tak, że chcąc pracować w jakiejś korporacji/ większej firmie trzeba będzie być zaszczepionym. Kto się nie zgodzi, o stabilnej pracy może zapomnieć, zostanie mu praca w małych firmach, ale to też się skończy- nie masz szczepienia- nie jesteś zdolny do pracy. Wtedy ktoś jeszcze może uciec na samozatrudnienie, ale i tu „system” go dopadnie. Dziś czepiają się masek na twarzy i teraz będzie prosta podmiana- „a karta szczepień gdzie?”. Maski to był trening przed tym co nastąpi.
miguel

Patrząc na to że takiedecyzje zostają podejmowane we wszystkich państwach to nie ma znaczenia kto akurat jest przy władzy… Decyzje w każdej opcji byłyby takie same. To ogólny plan któremu poddają się wszystkie państwa a może lepiej napisać że rządzący nimi Czy decyzje są słuszne, dobre i mądre to jasno widać że nie. Natomiast jak na dłoni mamy widok na uzależnienie od osób sterujących wszystkim odgórnie w skali światowej. Dlaczego wszyscy się temu poddają mimo tego że na pewno wiedzą że to wbrew interesom i dobru dla własnych obywateli ? Hmmmmmm…..to pytanie
Anna

Czysta głupota robią takie akcje, wprowadzają dyskryminacje społeczeństwa a potem będą się dziwić że ludzie się nie szczepią. Nasz rząd to jednak totalne dno umysłowe
Czytelnik

To skandal i podłość
JA

Cyt. „W tym celu powstanie Centralny Rejestr Szczepień przeciwko koronawirusowi, zbierający dane o terminie i ważności szczepienia, oraz generujący certyfikat mogący okazać się potrzebny na rynku pracy” .. „a szczepienia będą darmowe i dobrowolne.” Ze schozpfrenia nie powinno sie byc w polityce. Mysle ze idzie czas gdy Pan Bog ukaze tych „politykow” i to bardzo mocno poniewaz nie zrozumieli niczego.
Nick

Czyli na razie marchewka. Ciekawe, kiedy kij :D
Brad

No to się zaczyna segregacja…
szkielet

Powstanie centralny rejestr szczepionych , pozwoli on wygenerować dokument , krótko mówiąc ci co się poddadzą szczepieniu będą inwigilowani i przymuszani do dalszego szczepienia ,nie ma pewności ile jeszcze szczepionek trzeba będzie przyjąć , natomiast ci co się nie poddadzą szczepieniu , będą dyskryminowani np. na rynku pracy czy w podróży . Co ciekawe ci co przeszli chorobę i nabyli odporność – nie są zwolnieni od szczepień , dlaczego ? , sami sobie od powiedźcie . Dlatego ja i moja rodzina na rząd i partię która chce nas dyskryminować , przymuszać i inwigilować , my na taką koalicję rządzącą głosu w nadchodzących wyborach nie oddamy . Zachęcam również Państwa do tego , tylko w taki sposób możemy wyrazić swój sprzeciw przeciwko temu co się dzieje .
krzysztof

Jak to „certyfikat który może się okazać potrzebny na rynku pracy”???? Przecież to by była JAWNA dyskryminacja!!!!
Gość

Strzeżcie się tych okropności, które będą chcieli narzucić poprzez szczepienia. Nie ufajcie żadnym nagłym inicjatywom powszechnego szczepienia, będzie się wydawać, że intencja ich wprowadzenia to współczucie i litość. Miejcie się na baczności. Państwa będą ze sobą w zmowie, aby kontrolować jak największą liczbę ludzi. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia, ponieważ będzie was ono zabijać.
Globalny plan z

a wódka, kiełbasa, talony do biedronki gdzie?
lolo

a za jakiś czas nie będzie można kupować i wyjeżdżać bez szczepień znamienia bestii !
www

Józef Stalin i jego duchowy brat Adolf Hitler też zachęcali do współpracy w budowaniu lepszego świata.A u Adolfa szczególnie dbano o zdrowie higiene i warunki sanitarne .Dzięki takiej współpracy można było otrzymać lepszą prace.Natomiast za wuja Józefa wystarczyło zapisać się do jedynie słusznej parti i też były profity.
Andrzej.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-04)

 


 

Skip to content