Ultradźwiękowy koncert dla psów. Tak lewackie władze Llirii chcą „zagłuszyć” Maryjne święto

Aktualizacja: 2020-12-1 2:09 pm

8 grudnia, kiedy w kościele katolickim obchodzone jest święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, lewicowe władze hiszpańskiego miasteczka Lliria postanowiły zapoczątkować nową, świecką „tradycję”. Będzie nią ultradźwiękowy koncert dla psów w otwieranym właśnie parku. Wszystko dzieje się, gdy z powodu koronawirusa mieszkańcy uwięzieni są w domach.

Jak podało „ABC” miasto będące pod kontrolą socjalistycznej PSOE i radykalnie lewicowej Compromis na koncert dla psów przeznaczyły ok. 8 tys. euro. W jego ramach wyemitowane zostaną ultradźwięki, słyszalne tylko przez psy. „Koncert” zostanie zrealizowany w publicznym parku, aktualnie zamkniętym z powodu koronawirusa. Wydarzenie zaplanowano na 8 grudnia – święto Niepokalanego Poczęcia NMP.

Zdaniem prawicowej opozycji, pomysł władz miasta jest kuriozalny. Jak mówią, w obliczu kryzysu gospodarczego i ograniczeń związanych z koronawirusem, to przejaw lekceważenia mieszkańców. Dość dodać, że park na co dzień zamknięty dla mieszkańców, na „koncert” zostanie otwarty i będzie traktowany jako „przestrzeń kulturalna”.

Pomysłodawcy „koncertu” nie uznają jednak krytyki i żądają „szacunku dla muzyków i profesjonalistów” (przypomnijmy, że emitowane ultradźwięki są poza rejestrem ludzkiego ucha). W efekcie debata została więc ucięta, a właściciele czworonogów będą mogli przyjść „wysłuchać” koncertu ze swoimi pupilami.

Źródło: wpolityce.pl

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

@PrPr – początek końca już jest. Psy bez kagańców – ludzie z kagańcami na twarzach.
E

Ludzie do klatek, zwierzęts do mieszkań! To początek końca tego świata.
PrPr

Czy to nie pokazuje jak upadli już pomysłodawcy,czy “artyści”? Kiedyś tworzyli wielkie dzieła.
Gola

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120868 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]