Japonia: W miesiąc więcej samobójstw niż zgonów na Covid-19 od początku 2020 roku

Aktualizacja: 2020-11-30 11:45 am

Rządowe statystyki japońskie ujawniają dramatyczne skutki izolacji i kryzys zdrowia psychicznego. W samym tylko październiku odnotowano więcej samobójstw niż ofiar śmiertelnych Covid-19 od początku 2020 roku. 

Według raportu japońskiej policji w październiku doszło do 2153 samobójstw. To wzrost o niemal 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku.

Od stycznia do października tego roku życie odebrało sobie ponad 17 200 osób – o 160 więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Najwięcej samobójstw odnotowano w Tokio.

Dla porównania, od początku 2020 z powodu koronawirusa w Japonii zmarły 2042 osoby. 

Zwraca się uwagę, że Covid-19 przyczynił się do pogorszenia zdrowia psychicznego Japończyków. Wpływ na to mają m.in. długotrwały lockdown, lokalne obostrzenia, izolacje członków rodziny, bezrobocie oraz inne problemy finansowe i społeczne. 

(na podst. Tvp.info/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120829 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]