Aktualizacja strony została wstrzymana

Minister Zdrowia zapowiada: na początku 2021 roku ruszy „masowa akcja szczepień”

Stosujemy kryterium bezpieczeństwa pacjenta. Żadna szczepionka, która nie będzie miała zatwierdzenia przez Europejską Agencję nie będzie w ogóle kupiona. Natomiast, którą szczepionkę pacjent otrzyma, będzie decydował lekarz – powiedział we wtorek na antenie Telewizji Republika minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski podkreślił, że „każda ze szczepionek będzie miała troszeczkę inne wskazania dotyczące np. grupy wiekowej czy osób ze schorzeniami współistniejącymi”. Dodał, że „masowa akcja szczepień” rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2021 roku, kiedy to do Polski zaczną napływać szczepionki. – Kulminacja nastąpi pewnie w lutym-marcu, kiedy to szczepienie będzie powszechne wykonywane w społeczeństwie – powiedział.

Zapytany, czy obywatele będą mogli sami wybrać sobie jedną z kilku szczepionek na koronawirusa, które pojawią się na rynku, szef resortu zdrowia odpowiedział, że decyzja będzie zależała od lekarza. – Stosujemy kryterium bezpieczeństwa pacjenta. Żadna szczepionka, która nie będzie miała zatwierdzenia przez Europejską Agencję nie będzie w ogóle kupiona. To jest warunek całej transakcji – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że „każda szczepionka będzie gwarantowała ten sam poziom bezpieczeństwa”. – Każda musi przejść te same fazy badań klinicznych, te same zapewnienia, muszą być przedstawione obiektywne wyniki badań poszczególnych faz, musi być również odpowiedni poziom populacji testowany tą szczepionką – wyjaśnił minister.

Powiedział, że to, czy ktoś otrzyma szczepionkę opartą na tradycyjnych technologiach czy nowoczesnych „będzie zależało w pierwszej kolejności od lekarza, który będzie decydował”. – Każda ze szczepionek będzie miała troszeczkę inne wskazania dotyczące np. grupy wiekowej, osób ze schorzeniami współistniejącymi, bo w jednym przypadku dane choroby mogą być przeciwskazaniem, a w innym nie muszą – podsumował Niedzielski.

Źródło: Telewizja Republika

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Trzy tygodnie wstecz ogłosili ,,wynalezienie szczepionki ” , II Faza kliniczna ,III Faza trwa , 11/12 12 maja ją zarejestrować , ?, a już w styczniu ,,miliony ” szczepionek przybędą do Polski ? To jest największy szwindel na świecie . Kto jest w stanie wyprodukować kilkaset milinów dawek leku jakiegokolwiek , zmagazynować go w Minus 70 stopniach w ciekłym azocie , przetransportować , i podać kilkuset milionom ludziom równocześnie ? Co będą w takim układzie wstrzykiwać ludziom , bo na pewno nie szczepionkę ?
ara

Czy minister Niedzielski w ogóle dopuszcza możliwość że dorosły obywatel,który nie został prawomocnym wyrokiem sądu ubezwłasnowolniony ani pozbawiony wolności i któremu nic nie dolega – a więc nie jest żadnym „pacjentem” może nie chcieć przyjąć żadnej z tych szczepionek? Rządowi oficjele w swojej narracji skrzętnie omijają temat tego czy szczepienia mają być dobrowolne czy obowiązkowe. Sic!
Suweren

Nie mają prawa bawić się w Pana Boga i decydować, kto ma żyć, a kto umrzeć. To jacyś fanatycy religijni. To nie ma nic wspólnego z nauką i ochroną zdrowia.
Żegnajcie!

Posłuchajcie co mówi Premier Słowacji: I tak wszystkich zaczipujemy nie martwcie się. Tytuł: Biskupi i Kapłani Polski, pokutujcie. To strona Bizantyjsko KAtolickiego Patriarchatu. Posłuchajcie na własne uszy. Obejrzyjcie sobie także na ich stronie video: Ustawa ludobójcza w Polsce. Jaka jest reakcja Biskupów i Kapłanów? Zobaczycie tam na własne oczy czym w rzeczywistości są szczepionki.
Filip

Bezczelny hipokryta!Koncerny farm.zostały zwolnione z odpowiedzialności za skutki szczepien ,podobnie jak lekarze a ten bredzi o bezpieczeństwie.
ręce opadają

i juz przecieraja jedwabny szlak do nieba popatrzmy jak robia to wszystkie stacje TV /zgodnie/ CODZIENNIE TRAGICZNY BILNS ZGONOW i nibawem TV zacznie emitowac wzorem mistyfikacji wloskiej /kadr z fIlmu/TRNSPORTY CIEZAROWEK Z TRUMNAMI;a wszystko po to by wystraszeni popedzili na szczepienia co z radoscia przyjme wladza i beda uzyzniajace popioly po tym plemieniu a nazywaja nas takze Irokezami a co nich pozostalo? Dla fantazji grupki w rezerwatach
Janek

w Niemczech jakoś tak w kwietniu/maju przeforsowano ustawę o skróceniu czasu potrzebnego do testowania tej szczepionki. Owszem, ta szczepionka będzie miała wymagane kwity, tylko te kwity będą przyznawane wg całkiem innych zasad niż do tej pory- zero gwarancji bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy dadzą sobie to wstrzyknąć.
Pejot

Maseczki były zatem strategią ćwiczebną. Większość ludzi nie oponowała. Teraz też poklikamy i ponarzekamy w internecie o ile jeszcze dadzą narzekać w sieci a i tak ludzie pójdą się zaszczepić. Wystarczy że za niezaszczepienie się będą wlepiane wysokie kary pieniężne tak jak to było w przypadku nieposiadania maseczki. Ciężkie czasy idą…
niezapominajka

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-11-25) | https://www.pch24.pl/minister-zdrowia-zapowiada–na-poczatku-2021-roku-ruszy-masowa-akcja-szczepien,80143,i.html