YouTube zawiesił konserwatywny kanał LifeSiteNews. Oficjalny powód: Covid-19

Aktualizacja: 2020-11-25 8:10 pm

Serwis YouTube zawiesił na okres jednego tygodnia kanał katolickiego konserwatywnego portalu LifeSiteNews. Poszło o koronawirusa; portal zamieścił wideo, w którym głos zabrał lekarz. Cenzorzy stwierdzili jednak, że idzie o rozprzestrzenianie fałszywych informacji zdrowotnych.

Film, który stał się powodem zawieszenia kanału, będzie dostępny w serwisie Rumble, który wielu amerykańskich konserwatystów wykorzystuje jako alternatywę dla YouTube’a. Rumble, podkreśla LifeSiteNews, jest „poza wpływami Big Tech i poza faktycznym monopolem Google’a”.

Ocenzurowane nagranie nosiło tytuł „Kanadyjski lekarz nazywa pandemię koronawirusa największym oszustwem w dziejach”.

Już wcześniej YouTube usunął inny film na kanale LifeSiteNews. Nagranie z serii „The Mother Miriam Show”, poświęcone katolickim tradycjom bożonarodzeniowym, zostało uznane przez cenzorów za sianie medycznej dezinformacji.

W efekcie LifeSiteNews przez tydzień nie może publikować w serwisie YouTube żadnych nowych filmów. Jeżeli w ciągu 90 dni kanał LifeSiteNews zostałby zawieszony trzykrotnie, wówczas serwis YouTube po prostu usunie go w całości – nie bacząc na to, że ma 200 tys. subskrybentów.

Podobne działania YouTube prowadzi także w Polsce. Kilkukrotnie zawieszano już choćby kanał telewizji wRealu24, właśnie ze względu na kwestie dotykające Covid-19.

Serwis usunął też film portalu PCh24.pl „Ich prawdziwe cele”, który demaskuje agendę środowisk LGBT.

Mimo wielu zapewnień ze strony przedstawicieli polskiego rządu o podjęciu działań na rzecz wyeliminowania takich cenzorskich praktyk – nic się nie zmienia.

Źródła: LifeSiteNews.com, PCh24.pl

Pach

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120701 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]