O północy został wyłączony nadajnik Polskiego Radia w Raszynie

O północy [w piątek, 31 lipca 2009] wyłączony został nadajnik fali długiej Polskiego Radia w podwarszawskim Raszynie.

Nadajnik ten pracował codziennie w godzinach 8-18.00 na fali długiej 198 kHz, emitując Radio Parlament lub Polskie Radio dla Zagranicy oraz całodobowo na fali 225 kHz emitując Program 1 Polskiego Radia w sytuacjach, gdy nadajnik długofalowy 225 kHz w Solcu Kujawskim nie mógł być czasowo wykorzystywany, na przykład w związku z konserwacją czy uszkodzeniem.

W styczniu tego roku Zarząd Polskiego Radia SA wypowiedział umowę TP Emitel na emisję Programu 1 Polskiego Radia na częstotliwości 198 kHz z Radiowego Ośrodka Nadawczego w Raszynie. Decyzja ta związana jest z trudną sytuacją finansową Polskiego Radia. Dziś upływa półroczny okres wypowiedzenia umowy.

Polskie Radio zamierza kontynuować działalność Radia Parlament. Wkrótce będzie można go słuchać w internecie.

Radio Parlament to specjalistyczny program radiowy Polskiego Radia, poświęcony tematyce parlamentarnej. Na jego antenie Polskie Radio transmitowało obrady Sejmu, Senatu oraz prace Komisji Śledczych. Ponadto program uzupełniały rozmowy z parlamentarzystami i ekspertami, którzy przybliżali słuchaczom projekty ustaw.

Za: Polskie Radio | http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomosci/?id=107964 | O północy został wyłÄ…czony nadajnik Polskiego Radia w Raszynie

Skip to content