Aktualizacja strony została wstrzymana

Bp Joseph Strickland wzywa Joe Bidena do skruchy i nawrócenia

Bp Joseph Strickland wezwał Joe Bidena do skruchy i nawróćenia. Chodzi o jego odejście od nauki katolickiej w sprawie aborcji. oraz małżeństwa Sprawa jest istotna zarówno dla jego osobistego zbawienia jak i dobra amerykańskiego narodu, podkreślił bp Strickland.

Bp Joseph Strickland jest ordynariuszem diecezji Tyler w Teksasie. Na swoim twitterowym profilu hierarcha odniósł się do postawy Joe Bidena w sprawie aborcji. Biden, choć określa się mianem katolika i przystępuje do Komunii świętej, jest zwolennikiem utrzymania legalności mordowania dzieci nienarodzonych – oraz opłacania tej zbrodni z amerykańskiego budżetu. Bp Strickland przypomniał mu, że jego stanowisko jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. To samo dotyczy kwestii małżeństwa – Biden popiera homoseksualne związki.

„Jako biskup proszę pana Bidena o okazanie skruchy za to, że odszedł od nauczania Kościoła w sprawie aborcji i małżeństwa, ze względu na jego własne zbawienie oraz dobro naszego narodu. [Biden] aspiruje do najwyższego urzędu w naszym kraju i musi kierować się prawdą, którą objawił nam Bóg. Modlę się, by odnalazł Prawdę” – napisał hierarcha.

Wcześniej przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych, arcybiskup Los Angeles Jose Gomez, pogratulował Joe Bidenowi wyboru na prezydenta USA. Spotkało się to z szeroką krytyką w związku z poglądami Bidena. Później abp Gomez wyjaśnił jednak, że gratulacje były czysto kurtuazyjne; podkreślił też, że postawa Bidena w sprawie aborcji jest niezgodna z nauczaniem Kościoła i stwarza dla katolików w USA wielkie wyzwanie, Biden, formalnie katolik, wywołuje bowiem wielkie zamieszanie popierając legalność zabijania dzieci nienarodzonych.

O katolickości Bidena dyskutuje się w Kościele w USA od wielu miesięcy. W ubiegłym roku ks. Robert Morey, proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej, odmówił politykowi Komunii świętej, właśnie w związku z jego postawą wobec aborcji.

Kapłan postąpił zgodnie z nauczaniem Kościoła; w 2004 roku Kongregacja Nauki Wiary pod kierunkiem kard. Josepha Ratzingera wydała dokument, w którym wyraźnie wskazała, że szafarz Komunii świętej ma obowiązek odmówić Eucharystii politykowi, który angażuje się na rzecz legalnej aborcji.

Niestety, część amerykańskich biskupów odcięła się od zachowania księdza Moreya; przykładowo kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, powiedział, że on Komunii świętej Bidenowi by udzielił.

Źródła: Twitter, PCh24.pl

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-11-20) | https://www.pch24.pl/bp-joseph-strickland-wzywa-joe-bidena-do-skruchy-i-nawrocenia,80062,i.html