USA: pracownicy Facebooka i Twittera mają w większości lewicowe poglądy

Aktualizacja: 2020-11-18 1:12 pm

Nie podlega dyskusji to, że nasza baza pracowników, a przynajmniej osoby zatrudnione w pełnym wymiarze czasu, znajdują się nieco – lub nawet więcej niż trochę – na lewo od średniego przedziału poglądów politycznych naszych użytkowników – przyznał CEO Facebooka, Mark Zuckerberg podczas przesłuchania przed komisją senacką. Zarówno założyciel Facebooka jak i Jack Dorsey, właściciel Twittera bronili polityki swoich firm podczas ostatnich wyborów prezydenckich w USA.

Było to pierwsze przesłuchanie Zuckerberga i Dorseya w Senacie po amerykańskich wyborach (3 listopada). W kampanii oraz w trakcie przeliczania głosów Facebook i Twitter decydowały się na usuwanie lub oflagowywanie niektórych treści. To drugie dotyczy m.in. wpisów prezydenta USA Donalda Trumpa, których nie potwierdzały władze stanowe. Właściciele największych konglomeratów z branży social mediów podzielili się m.in. ciekawymi spostrzeżeniami na temat poglądów politycznych zatrudnianej kadry.

Nie podlega dyskusji to, że nasza baza pracowników, a przynajmniej osoby zatrudnione w pełnym wymiarze czasu, znajdują się nieco – lub nawet więcej niż trochę – na lewo od średniego przedziału poglądów politycznych naszych użytkowników – przyznał Zuckerberg.

Właściciel Facebooka jednak zauważył, że ​​jego firma zatrudnia około 35 tys. moderatorów w samych Stanach Zjednoczonych, nie tylko w Dolinie Krzemowej i naiwnością byłoby zakładać, że wszyscy ci ludzie są uważani za lewicowych lub w inny sposób przeciw Republikanom. Zapytany przez senator ze stanu Iowa, Joni Ernst o możliwość zrównoważenia tej statystyki, Zuckerberg odpowiedział, że poglądy polityczne nie mają wpływu na wynik rozmowy kwalifikacyjnej, więc trudno byłoby systematycznie zapewnić pełną równość zwolenników Demokratów i Republikanów.

Nie chcąc pozostać jednak tak jednostronnym, właściciel Facebooka podkreślił zalety jakie daje praca zdalna; m.in. możliwość zatrudnienia większej ilości osób z poza wielkich miast, a tym samym o poglądach zbliżonych do republikańskich.

Dorsey uznał natomiast, że polityczne poglądy pracowników „nie są czymś, w sprawie czego przeprowadzamy wywiady”. Zapewniał, że chociaż decyzje Twittera mogą czasami wydawać się niejasne, to firma ma za cel być jak najbardziej przejrzystą.

Źródło: interia.pl / theguardian.co.uk

PR

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120524 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]