Prezydent wzywa do pamięci o ofiarach Holokaustu. A co z ludobójstwem nienarodzonych?

W 80. rocznicę zamknięcia warszawskiego getta przez niemieckiego okupanta Prezydent Andrzej Duda w oficjalnym liście zwrócił się do Polaków z prośbą o szczególną pamięć o milionach ofiar Holokaustu. „Upamiętnienie Shoah oraz jej historycznego tła jest moralnym obowiązkiem całej ludzkości”- pisze Prezydent. Dziś mija sto lat od legalizacji aborcji przez Rosję Sowiecką. Czy głowa polskiego państwa wystosuje podobny apel w aspekcie tej ponurej rocznicy?

„Mija osiemdziesiąt lat od jednego z tych wydarzeń, które stały się symbolami II wojny światowej, a w sposób szczególny okupacji Polski oraz zbrodni popełnionych wówczas na obywatelach Rzeczypospolitej. To rocznica kolejnego etapu tragedii, jaką była realizacja zaplanowanej przez nazistowskie Niemcy zagłady narodu żydowskiego” – przypomina Andrzej Duda we wstępie swojego listu do rodaków w związku z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę zamknięcia getta warszawskiego.

Jako że przedwojenna Warszawa stanowiła jeden z większych ośrodków życia i kultury ludności żydowskiej na świecie, kwestią czasu była koncentracja, a następnie przymusowa izolacja polskich Żydów w otoczonej drutem kolczastym dzielnicy stołecznego miasta. „Stało się to zupełnie jasne w nocy z 15 na 16 listopada, kiedy warszawskie getto nagle, bez żadnej zapowiedzi, zostało zamknięte. Odtąd bez pozwolenia okupanta nikt nie miał prawa do niego wejść ani z niego wyjść” – czytamy w liście Prezydenta.

„Na obszarze 307 hektarów znalazło się blisko 400 tysięcy osób. Odcięcie od reszty świata, utracony dorobek życia, ubóstwo, wyniszczający głód, bardzo złe warunki sanitarne i szerzące się choroby, brutalne grabieże, upokorzenia, akty przemocy i publiczne egzekucje – wszystko to stało się codziennością uwięzionych. Coraz bardziej oczywiste i coraz bardziej przerażające stawały się ludobójcze zamiary niemieckich prześladowców. Swoje wypełnienie znalazły one w masowych deportacjach do obozu zagłady w Treblince, a następnie w całkowitym zniszczeniu getta i eksterminacji jego mieszkańców po heroicznym czynie zbrojnym powstańców z Żydowskiego Związku Wojskowego i Żydowskiej Organizacji Bojowej” – pisze dalej Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał też o niesionej w tym czasie z narażeniem życia pomocy przez Polaków mordowanym Żydom, która „nie była w stanie odmienić tragicznego losu warszawskiego getta. Jednak trwa w pamięci historycznej Polaków i Żydów jako akt oporu przeciwko nienawistnej, antyludzkiej ideologii nazizmu oraz ówczesnego niemieckiego imperializmu” – zaznacza.

Na koniec Andrzej Duda dziękuje „przedstawicielom nowej, niezwykle ważnej i potrzebnej publicznej instytucji kultury, jaką jest Muzeum Getta Warszawskiego”. „ Upamiętnienie Shoah oraz jej historycznego tła jest moralnym obowiązkiem całej ludzkości, ale w jeszcze większym stopniu spoczywa on na nas jako obywatelach wolnej Rzeczypospolitej – mieszkańcach ziemi, na której niemieccy naziści utworzyli swoje straszliwe fabryki śmierci i gdzie śmierć z ich rąk poniosły miliony ofiar Holokaustu”. „Nigdy więcej wojny!” – konkluduje Prezydent.

Moralnym obowiązkiem całej ludzkości powinno być również upamiętnienie milionów ofiar Holokaustu nienarodzonych dzieci w setną rocznicę legalizacji zbrodniczej praktyki przez bolszewicką Rosję. 18 listopada 1920 r. urzeczywistniono w prawie dyrektywę zbrodniarza W.I. Lenina: „domagać się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia”. Od tego momentu świat spłynął obfitszą niż Shoah narodu żydowskiego krwią. Jak można sądzić, Prezydent RP nie upomni się za mordowanymi w łonach matek ofiarami „nienawistnej, antyludzkiej ideologii”, skoro to właśnie z jego inicjatywy w Sejmie procedowany będzie projekt zmian w tzw. ustawie antyaborcyjnej, poprzez wprowadzenie do niej przepisu umożliwiającego zabicie podejrzanego o śmiertelną chorobę nienarodzonego człowieka.

Prezydent zamiast czynić się heroldem „moralnych obowiązków całej ludzkości”, powinien stanąć na straży polskiej Konstytucji, która w art. 38 potwierdza prawną ochronę życia każdego człowieka (Orzeczenie TK z 28 maja 1997 r.) bez względu na jego wiek, stan zdrowia, przewidywany czas jego trwania, ani bez względu na jakiekolwiek inne kryteria (Wyrok TK z 30 września 2008 r.). Proponowane przez Prezydenta zmiany stoją w sprzeczności z wydanym niedawno wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który stanowi jedynie kontynuację wcześniejszej linii orzeczniczej.

„Nigdy więcej wojny!” – czytamy w podsumowaniu prezydenckiego listu z okazji 80. rocznicy zamknięcia getta warszawskiego. Ale czyż nie największym niebezpieczeństwem zagrażającym dzisiaj pokojowi jest aborcja? „Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?”. [św. Matka Teresa, Konferencja ONZ, Kair 1994 r.]

Anna Nowogrodzka – Patryarcha

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Już nie mogę tego słuchać. Ydzi i Ydzi na każdym kroku. No cóż Polin ma się dobrze w państwie Polskim. Duda – skompromitował się jako Prezydent Polski już nie raz. Kiedy wreszcie prawdziwy Patriota Polski, a nie Polin zostanie Prezydentem.
Alan

Duda zajmij się Polskimi sprawami na Liwtie, w Europie, aborcją, która jest ważna dla Polski a nie żydami. Żydzi pomagali ruskim mordować Polaków we wrześniu na wschodzie, ochoczo witali ACZ. W czasie okupacji współpracowali z Niemcami. Po wojnie mordowali Polskich bohaterów. O tym Duda pisz i mów publicznie na forum światowym.
Korsarz

A co z pomordowanymi Polakami Panie Duda? W końcu jest PAn Prezydentem Polski, a nie judeo – cośtam.
nikt

Renesans poprawionych , żydowskich planów uwtorzenia w naszym kraju eksterytorialnych enklaw można dostrzec w wynurzeniach Beniamina Barbera , który w 2014 roku odbył po Polsce tournee , w czasie którego przedstawił koncepcję suwerenności wyspowej , czyli przejęcia władzy nad obszarami upadłych państw przez oligarchie rządzące wielkimi miastami. Można się domyślać , ponieważ Beniamin Barber przez troskę tego nam nie wyjawił, że w tych oligarchiach kluczową rolę odgrywałyby osoby narodowosci żydowskiej. Ta podlegołość Żydom administarcji dużych miast w Polsce , nawet bez formalnego udziału Żydów, już dzisiaj jest faktem.
Mirek

pan prezydent odmówił patronowaniu obchodów rocznicy rzezi wołyńskiej
Wojtek

Przy takiej postawie Prezydenta RP, trudno dziwić się, że rabin uważający się za naczelnego Polsk, poucza , o czym było niedawno.
ena

Nie obchodzi mnie shoah. Nie obchodzą mnie żydzi owszem żal mi jest tych którzy zginęli ale nie raz nie dwa nie trzy ale setki razy działo się to przy współudziale innych żydów. Ale zanim zginął jakikolwiek żyd zanim utworzono getta, Polacy ginęli dziesiatkami jeśli nie setkami lub tysiącami. Już w czasie walk wrześniowych. I krótko po nich… akcja AB, wioski na kielecczyznie, które pomagały Hubalowi, Katyń, Charków, Miednoje… i wiele innych miejsc kaźni Polaków urządzonych przez Niemców i Rosjan. Ja to mam w pamięci!!! I tym pomordowanym oddaje część i hołd!!!
Ślązak

Prezydent pamięta tylko zawsze o jednym ludobójstwie ludobójstwie dokonanym na rasie panów i nadludzi, natomiast o ludobójstwie nienarodzonych czy ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej nawet się nie zająknie. A może by tak pan prezydent też o tym rzekł chociaż słowo jaka była rola Judenratów i policji żydowskiej w całym tym holocauscie
Kri

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-11-18) | https://www.pch24.pl/prezydent-wzywa-do-pamieci-o-ofiarach-holokaustu--a-co-z-ludobojstwem-nienarodzonych-,79988,i.html

Skip to content