Brytyjska sieć zakładów aborcyjnych zmienia nazwę. Jej założycielką była rasistka i nazistka

Aktualizacja: 2020-11-18 1:09 pm

Brytyjska sieć zakładów aborcyjnych Marie Stopes International zmienia swa nazwę. Chodzi o ukrycie zbrodniczych idei eugenicznych, które stały u podstaw jej powstania i tego, że założycielką była rasistka i nazistka.

Działająca od 1921 roku Marie Stopes International to obok Planned Parenthood jedna z największych na świecie sieci zakładów zabijania nienarodzonych. Nazwa pochodzi od nazwiska założycielki, która była zdeklarowaną rasistką i wielbicielką Hitlera.

Powody powstania zakładów aborcyjnych w Wielkiej Brytanii jak i USA były takie same: kontrola murzyńskiej populacji i wprowadzanie eugeniki. Marie Stopes uważała, że należy dokonywać sterylizacji „gorszych ludzi” i była przeciwniczką małżeństw międzyrasowych. Stopes zaciekle opowiadała się za programami eugenicznymi. Głosiła, że społeczeństwo należy uwolnić od „słabych i niepożądanych”.

Argumentując w 1920 r. za przymusową sterylizację „gorszych”, Stopes twierdziła, że zaniechanie tego przyniesie „stale rosnącą liczbę zdegenerowanych, słabych umysłowo i niezrównoważonych, którzy zniszczą społeczne zwyczaje jak pasożyt na zdrowym drzewie”. Jeszcze w czasie trwania II Wojny Światowej publicznie pochwalała Hitlera, który walczyć miał z katolikami, Rosjanami i Żydami.

Teraz siec zakładów aborcyjnych by ukryć rasistowskie i nazistowskie proweniencje nazywać się będzie MSI Reproductive Choices. Sieć ma kilkadziesiąt zakładów aborcyjnych na całym świecie. Najwięcej w Afryce. Sieć chwali się, że tylko w 2019 roku na Czarnym Lądzie pomogła zabić 2,6 miliona afrykańskich dzieci nienarodzonych. To więcej niż liczba aborcji przeprowadzona w Europie, obu Amerykach i Australii.

W 2017 roku zbrodnicza sieć oskarżana była o wypłacanie premii pracownikom za skuteczne namówienie do zabicia nienarodzonego dziecka. Pracownicy sieci nękali też kobiety, które zmieniły zdanie i nie chciały poddać się koszmarnemu zabiegowi.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120519 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]